Gå til innhold

Får man alltid kvittering på e-post? iPhone , mac etc


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Jeg fikk problemer med min iPhone, kjøpt for 2 år siden, men enkelt å finne igjen kvittering i eposten. 

Nå er det problemer med mac-en, tror den er kjøpt i 2014 eller 2015, men finner ikke kvittering. Lurer på om man alltid får kvittering på epost? hjelper det å kontakte butikken? 

Anonymkode: e48ca...0a8

  • 2 uker senere...
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det er ikke en paragraf i Norges lover som sier at butikkene skal sende ut digital kvittering hvis det er det du lurer på.

Åpenbart så er det opptil butikken hva slags løsning de ønsker å ha.

Hva med å dele med oss hvilken butikk du kjøpte Mac-en i det minste, så det er mulig å hjelpe deg?

  • Liker 2
Skrevet

Hvis du finner kjøpet på kontoutskriften din, skal vel butikken kunne finne kvitteringen din ? Har du nettbank, så søker du på tidsrommet, beløpet og evnt forhandler, og så finner du frem til kjøpet. 

I forhold til kvittering, så er det noen butikker hvor en må be om dette ved hvert kjøp, mens hos andre går det automatisk hvis du har bedt de lagre mailadressen din på navnet ditt. Da ligger du inne i kundebasen deres.

Anonymkode: 25913...529

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...