Gå til innhold

Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Kikker på hotell i København. Noen tips ? Vil gjerne bo nær jernbanestasjonen, for det forenkler både ankomst og avreise. Har sett på to : Best Western Hebron og Hotell Tiffany. Noen som har bodd på disse ? 

Anonymkode: 3012f...96a

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Enig med Wonders. Square er et veldig greit hotell. Har bodd der flere ganger og blir nok der neste gang også

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Vi var nettopp i København, og bodde på The Ascot. Det lå veldig sentralt, nærme jernbanestasjonen, tivoli, strøget osv. Vi var veldig fornøyde med hotellet (og ble kanskje litt ekstra fornøyde av at vi ble gratis oppgradert fra familierom til penthouse på toppen med stor takterrasse, separat soverom, kjøkken og to bad :danse:)

Men hotellet var uansett bra, altså, og vi hadde nok vært like fornøyde om vi hadde blitt i familierommet!

Anonymkode: 305fd...772

Skrevet

Vi bodde på Scandic Sydhavnen forrige gang vi var der. Ligger ikke ved sentralstasjonen vel å merke, men rett ved t-banen. Tok 5-10 min med banen til sentralstasjonen :) 

Rimelig og samtidig veldig bra, både rommet og frokosten. Var rolig i området da det ikke ligger midt i byen.

AnonymBruker
Skrevet
8 timer siden, AnonymBruker skrev:

Kikker på hotell i København. Noen tips ? Vil gjerne bo nær jernbanestasjonen, for det forenkler både ankomst og avreise. Har sett på to : Best Western Hebron og Hotell Tiffany. Noen som har bodd på disse ? 

Anonymkode: 3012f...96a

Det kommer jo litt an på budsjett, du har Radisson rett over veien for stasjonen, Scandic Copenhagen ca 3-4 min gåtur, ellers så har du Grand hotel som er billig og helt ok rett utenfor og Scandic webers vegg i vegg omtrent med Grand. Litt unna i Vesterbrosgatre har du Comfort, ca 5minutter  gange fra stasjonen, og hotel Guldsmeden i Vesterbrogate, litt dyrere men økologisk mat som er veldig bra

Anonymkode: f9834...e37

AnonymBruker
Skrevet

Takk for tips. Kikker på alle forslag :)

Anonymkode: 3012f...96a

AnonymBruker
Skrevet

Det avhenger jo av budsjettet ditt også - hvor mye penger har du tenkt å bruke pr. natt, sånn ca?

The Square fungerer bra og beliggenheten på Rådhuspladsen er god. Rommene der er ganske små, men freshe.

Hotel Imperial ligger 5-10 minutters gange fra Hovedbanegården, evt. kan man ta S-tog til Vesterport stasjon som ligger rett over gata for hotellet. Fint hotell med hyggelig italiensk restaurant i første etasje. Vær obs på at det kan være litt venting på heisene når hotellet er fullt. De har en del grupper som er på busstur der.

Mitt absolutte fvavoritthotell i Køben er Radisson Collection Copenhagen - gamle SAS Royal - verdens første designhotell, gjennomdesignet av Arne Jacobsen. Det har gjennomgått en stor renovering de siste to-tre årene og ser utrolig fresht ut etter oppussingen. 

Ellers er Comfort Vesterbrogade et helt greit hotell i litt lavere prisleie. Pusset opp i senere tid og fremstår som tøft og moderne. Ganske trivelig lobbybar.

Anonymkode: d698f...b06

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...