Gå til innhold

Erfaring med bonsai-trær?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg kjøpte et bonsai-tre i fjor høst. Fulgte anvisningene i den lille brosjyren som fulgte med, som sa at treet skulle vannes i skålen og at den vanligste feilen var å vanne for mye. Etter ganske kort tid begynte bladene å falle av. Ifølge infoen var dette helt normalt når planten skiftet miljø. Men tilslutt hadde absolutt alle bladene falt av, og jeg stod igjen med bare tørre greiner.

Det var da jeg bestemte meg for å droppe rådene som fulgte med, og heller følge sunn fornuft. Jeg begynte å vanne mye mer og rett i jorda, og gav nytt vann så fort jeg så/kjente at jorda var blitt tørr igjen. 

Treet har nå begynt å få masse grønne blader igjen. Noe kommer ut på de «gamle» greinene, mens noe kommer ut på nye grener. Det vokser ut fra bunnen og oppover. 

Det jeg lurer på er: vil det etterhvert komme nye blader også på de gamle grenene oppover, eller vil det bare komme nye grener? Og hvis det ikke kommer noe, skal jeg klippe av de gamle grenene?

Krysser fingrene for at det finnes noen her med litt mer peiling enn meg. 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...