Gå til innhold

Oppskrift på fiskesaus


Anbefalte innlegg

Gjest Anonymous
Skrevet

Hei!

Har noen en enkel oppskrift på saus som passer til fisk (stekt laks)? Jeg tåler ikke posesaus, og det blir litt tørt uten.. :-?

Gjerne en som inneholder fløte eller melk!

Blir glad for svar. :-)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Smørsaus til fisk (4 pers.)

250 g smør

1 sjalottløk

½ dl fløte

1 dl tørr hvitvin

Finhakk løken og kok den med vinen til du har ca 1 ss igjen. Tilsett fløte og kok opp. Tilsett smøret i små terninger, litt etter litt, under omrøring. Sausen skal ikke koke.

Sitronsmørsaus (4-6 pers.)

225 g smør

saften av 1 sitron

50 ml hønse- eller grønnsaksbuljong

salt/hvit pepper

Bland smør, buljong og sitronsaft i en kjele. Varm opp, visp hele tiden. Ikke la sausen koke. Smak til med salt og pepper og server med en gang. Passer godt til fisk som torsk og laks.

Gjest Anonymous
Skrevet

Mangler sitron, og hvitvin.. :oops:

Dette har jeg: fløte, melk, gulrot, purre, paprika, pepper, sitronpepper, fiskebuljong.. kan det bli noe av det? :oops:

Skrevet

Du kan lage en vanlig hvit saus, gjerne med 50/50 fiskebuljong og melk. Så har du i paprika og purre som du har strimlet fint og stekt litt.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...