Gå til innhold

Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Hei! 

Jeg har vært kvalm og uvel i flere dager nå, uten noen årsak. Skal ta en test, men er redd det er for tidlig? Er det slik at når HCG er så høy at den gir symptomer, vil det slå ut på test? Kan jeg stole på en test om jeg tar den i dag? 

Har svært ustabil syklus, så aner ikke når mensen kommer/skulle kommet eller når jeg evt hadde/har eggløsning. 

Anonymkode: 499d5...1f2

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Ta en test å se? Eventuelt gå til lege? 

Anonymkode: 09ec9...361

AnonymBruker
Skrevet

Det er vanlig at man kjenner mange symptomer som man kan tolke som graviditet, som kanskje er noe annet :) Jeg får selv gjerne mange symptomer som kvalme og hodepine ved eggløsning. Kan jo hende det er dette som er tilfelle for deg også. Hvis du ikke vet når eggløsning er og det er en god stund siden siste mens kan det jo være du er gravid. Uteblitt mens er jo gjerne et godt tegn på graviditet. En graviditetstest gir positivt utslag når HCG er høyt nok. For noen er dette flere dager før forventet mens, mens andre får dette senere. 

Ville vel bare tatt en test for å slippe usikkerhet. Anbefaler uansett at du forsøker å kartlegge syklusen din så du får litt oversikt, feks ved temping ;)

Anonymkode: c599f...a3a

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...