Gå til innhold

Historie/krigshistorie


Anbefalte innlegg

Gjest Bollerusk
Skrevet

Jeg har lyst til å lære meg mer historie, spesielt krigshistorie (men også andre ting).

Noen som har informative linker til nettsteder, eller forslag til bøker å lese?

Videoannonse
Annonse
Gjest Valhalla
Skrevet

Noe spesielt du er interesert i? Andre verdenskrig, krig generelt?

Gjest Anonymous
Skrevet

Du bør lese bøker istedet for å lete etter nettsider hvis du vil lære deg historie.

Palmer/Colton blei brukt da jeg studerte verdenshistorie. Det er ei svært bra og velskrevet bok, og tar for seg den europeiske verden fra ca 1000 e.kr. til i dag.

Hvis du vil lære deg nyere norsk historie har Berge Furre skrevet virkelig gode bøker om det.

Hvis du søker etter "berlin 1945" på mao.no, får du opp engelsk og norsk utgave av ei bok som har fått veldig god kritikk, om forholdene i Berlin mot slutten av andre verdenskrig.

Gjest Gjesten
Skrevet

Eg må vedgå at Berge Furre i mine auge skriv litt for tunge bøker, dei er veldig universitetsretta, og det er også Palmer/ Colton. Eg tykkjer det er lettare å lese Aschehougs verdenshistorie. Dersom man vil lese historie fordi man er interessert synes eg i alle fall det er lettare med lettare skrivne bøker. Fagbøker blir ofte tunge. Om du er heldig kan du kanskje låne bøkene på biblioteket.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...