Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Gjest Anonymous
Skrevet

I et forhold skal man "gi og ta ".Hva menes egentlig med det??

Er det å gi når jeg tar klesvasken hans, henger opp, bretter klær og legger dem i skapet? Eller er det en selvfølge??

Er det å gi å lage middag?

Er det å gi å la ham få se favorittprogrammet, når du egentlig har lyst til å se noe annet?? :roll:

Hilsen uvitende :oops:

Videoannonse
Annonse
Gjest Anonymous
Skrevet

Ja,da gir du....

Men det er vel viktig at han også gir tilbake

Gjest sexysadie
Skrevet

Bare pass på at du ikke "gir" deg for ofte!

Skrevet
I et forhold skal man "gi og ta ".Hva menes egentlig med det??

Det å gi betyr etter min mening at man i situasjoner/perioder setter sine egne ønsker/behov til side for at den andre skal få gleden av å oppleve sine ønsker/behov.

Dette kan være små ting som du nevner over her, som å la han se sitt favoritt program på tv når dette går samtidig som det programmet du vil se. Dette er små verdagslige ting som der og da ikke er så store "offer" å gi, men som i lengden vil føre til irritasjon om man aldri får igjen den andre veien.

Det å gi kan også være av en mye mer offrende art, som f.eks at man utsetter noe man har veldig lyst til, men fordi at partneren f.eks. skal begynne å studere, noe som kanskje gjør den økonomiske situasjonen vanskelig, ja så holder man ut i den jobben man har men som man ønsker å bytte, et år til til partneren er ferdig med å studere.

Omvendt vil man jo ha situajsjoner der man tar, man setter i gang ting man har lyst til selv om dette går på bekostning av parterens ønsker slik at denne må utsette dette.

For at man skal kunne ta, må man være villig til å gi, hvis ikke blir man så egoistisk at partneren ikke lengre ønsker å være sammen med en.

Gjest Anonymous
Skrevet

Tusen takk for et ordentlig svar, Kristian!

så hvis partneren ikke er villig til å gjøre et stort offer, f,eks holde ut i en jobb en ikke trives i for at den andre skal kunne studere, er det vel ikke den helt store kjærligheten heller, da? Eller , la meg heler si, i stedet for å bruke floksler, ikke den store viljen til å opprettholde forholdet?

:(

Med tanke på en felles fremtid, barn, sikre seg økonomisk, realisere seg selv, burde det ikke være noe stort offer å la den andre utdanne seg, hvis en f.eks blir enige om at når den ene er ferdig, så er det den andres tur til å gjøre sine greier, hvis en tar et helt liv i betraktning, er jo ikke en f,eks 3 årig utd. så lang tid.(5 år derimot, er noget lengre.. :roll: )

Det er ikke lett å være menneske bestandig! :kgsmil:

Gjest Anonymous
Skrevet

Til Kristian 71

Du kommer med så mange kloke og reflekterte svar!

Anette

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...