camilla26 Skrevet 1. mars 2005 #1 Skrevet 1. mars 2005 Bare lurer på om det er lov i norge? kom over ett forum med det.Trodde ikke det var lov jeg. Jeg synes det er helt foferdelig og dyreplageri. :fy: fy fy
Gjest Moonshadow Skrevet 1. mars 2005 #2 Skrevet 1. mars 2005 Det er ikke ulovlig om det ikke støter en person eller no sånt. Ikke helt ulovlig i allefall :evil:
camilla26 Skrevet 2. mars 2005 Forfatter #3 Skrevet 2. mars 2005 loven rundt detrammer jo nesten bare menneskene. sjuke greier.
Gjest Moonshadow Skrevet 2. mars 2005 #4 Skrevet 2. mars 2005 loven rundt detrammer jo nesten bare menneskene. sjuke greier. Helt for jævlig
Gjest miau Skrevet 2. mars 2005 #6 Skrevet 2. mars 2005 !!!!!!!??????? Er ikke det ulovlig? Jeg vet om en som ble dømt for seksuell omgang med SAU
Gjest Anonymous Skrevet 3. mars 2005 #7 Skrevet 3. mars 2005 Ble dømt han som gikk inn i flere fjøs om natten og hadde sex med kyr også
Gjest Anonymous Skrevet 3. mars 2005 #8 Skrevet 3. mars 2005 Kanskje det bare er straffbart hvis man forgriper seg på andres dyr og ikke egne...? Sykt er det hvertfall samme hva!
Gjest Melk Skrevet 3. mars 2005 #9 Skrevet 3. mars 2005 Det rammes som regel av dyrevernsloven. Har ikke noe eksplisitt forbud mot dyresex, kun det generelle i dyrevernsloven. Så det straffes som regel 8men tror ikke det er så mange saker, pga krav om bevis).
Gjest skindeep Skrevet 3. mars 2005 #10 Skrevet 3. mars 2005 Syyyyyyyyyyyyyyyykt!!!!!!!!! Den som gjør noe sånt burde fått en diger ******** langt opp i **** , så skulle jeg personlig revet av *************
Lita84 Skrevet 3. mars 2005 #11 Skrevet 3. mars 2005 Forbudet mot å ha sex med dyr ble tatt ut av loven rundt 1975, er ikke det sykt?! :o Dyrevernloven forbyr (bare) at en påfører dyr smerte. Så dyret må altså lide fysisk for at det skal ha noe å si. Og når dette forekommer er man avhengig av støtte fra veterinærer og sakkyndige som kan vise at et dyr er påført smerte. Samme når det gjelder dyreporno på nettet. Det er ikke ulovelig å laste ned, eller ha det på dataen, men kan til en viss grad falle under straffeloven. Da straffeloven forbyr utsendelse av porno som kan "fornærme" noen (eks. kjønnslige bilder av dyr, barn etc). Den loven er rett og slett for å skjerme mennesker, og ikke skåne stakkars dyr. Jeg håper så inderlig at noen kommer igjen med rop for dyrene, for dette er hårreisende lesing, og absolutt ikke akseptabelt!
Lita84 Skrevet 3. mars 2005 #12 Skrevet 3. mars 2005 Leste forresten om en "syk" lov: " Krakow, Polen, blir du skutt i hodet hvis du blir tatt for dyresex for tredje gang". Sånn skulle det vært her og gitt...
Gjest Melk Skrevet 4. mars 2005 #13 Skrevet 4. mars 2005 Leste forresten om en "syk" lov: " Krakow' date=' Polen, blir du skutt i hodet hvis du blir tatt for dyresex for tredje gang". Sånn skulle det vært her og gitt... [/quote'] Det er nok feil, for ingen land i EU har dødsstraff.... Det er ikke slik loven praktiseres. I dag blir de aller fleste dømt hvis saken kommer opp, selv om det ikke ser ut til at dyret lider fysisk.
Lita84 Skrevet 5. mars 2005 #14 Skrevet 5. mars 2005 Flott at den ikke praktiseres slik, skulle bare mangle. Kan heller ikke skjønne hvorfor loven ikke er blitt endret tilbake..Men er vel ikke bare bare? Noen som veit? Men skulle gjerne møtt den som setter spørsmål til hvorfor vi skal gjøre det ulovlig..Det må da være en selfølge.. Nei, leste på en side over "Syke lover", ikke vet jeg om det er sant, men høres ut som man skal ta det med en klype salt, ja
Gjest Melk Skrevet 5. mars 2005 #15 Skrevet 5. mars 2005 Flott at den ikke praktiseres slik, skulle bare mangle. Kan heller ikke skjønne hvorfor loven ikke er blitt endret tilbake..Men er vel ikke bare bare? Noen som veit? Fordi det ER ulovlig i dag, og en endring vil ikke føre til at flere blir dømt.
Angelizer Skrevet 6. mars 2005 #16 Skrevet 6. mars 2005 Stakkars dyr! Helt grusomt at folk kan forbryte seg på den måten! Uansett om det er mot dyr eller barn eller andre uskyldige! Blir kvalm!
Ciara Skrevet 6. mars 2005 #17 Skrevet 6. mars 2005 Jeg HATER mennesker som skader uskyldige. Jeg har ikke ord for hvor sint jeg blir. Man må være helt skrudd i hodet for å gjøre noe sånt!
Gjest Gjest Skrevet 21. april 2006 #18 Skrevet 21. april 2006 Når man tenker etter; er sex med dyr virkelig plaging av dyret? Vil da ikke kunstig inseminasjon komme under den samme kategorien og ville blitt forbudt fordi det skader eller plager dyret? Alt ifølge resonemanget når det gjelder dyrevernloven siden man da frarøver dyrene naturlige innstinkter som å parre seg. De fleste dyr har en evne til å si ifra når det er noe de ikke liker. blant annet ved biting, sparking eller kloring. Så hva er egentlig grensen for å plage ett dyr? Er det når dyret "sier" ifra at det ikke er greit? Eller er det allerede når man hisser opp et dyr seksuelt til det blir erigert, når det gjelder hanner, for eksempel hingser når de skal gå på bukken. Eller når hunner stryker bakenden mot deg når det har brunst? For dyr i dagens samfunn blir preget av miljøet de lever i. En hund vil for eksempel se for seg menneskene den lever sammen med som en del av flokken og vil dermed bli ganske lett preget til å tro at sex med mennesker er greit? Er det å villede dyret eller er det en slags "hjelp" til dyret slik at det kan løse ut seksuell frustrasjon som har bygget seg opp siden den ikke får lov til å drive med tisper eller andre hannhunder? Er det plaging av hingsten å la ham gå på en metallbukk og få penisen tredd ned i et rør slik at han kan få en utløsning? Er det plaging å stikke armen opp i vaginaen på ei merr når hun har brunst for å føre inn den nevnte hingstesæden for at hun skal få føll? Selvsagt kan man si at det er nødvendig i dagens samfunn å drive med slik inseminasjon mens sex med dyr for sexen sin skyld er feil. Men tar man ikke dermed fra dyrene deres følelsesliv når de viser sin seksuelle interesse? For sex er en stor del av følelse livet. Det gjør deg glad og opprømt, kan også gjøre deg skamfull. Jeg tror nok at dyr har følelser og ikke bare gjør ting ut ifra instinkter. Jamnfør Singers dyreetikk. Jeg har faktisk sett kaniner prøve å parre seg med katter. Har også sett hunder prøve seg på griser. Har også sett brunstige kuer bestige hester de går på beite med. Det er fordi dyrene er så sterkt bundet til andre dyr de lever med at de faktisk går til andre arter og prøver seg. Dette gjør de faktisk uten direkte innblanding av mennesker. Kan du svare på meg på en objektiv måte uten at det er farget av dine personlige synspunkter som at det er ekkelt? Tror ikke det er mulig å komme med objektive synspunkter i denne saken fordi sex forarger og gleder alle fra en kristen fundamentalist til en hedonist. Alle har en mening om det.
Gjest Gjest Skrevet 21. april 2006 #19 Skrevet 21. april 2006 Tror ikke det står eksplisitt i den norske loven at sex med dyr er ulovlig, men det er ulovlig å vise slikt i pornografien, i det minste, jamfør straffelovens paragraf 204: Med pornografi menes i denne paragrafen kjønnslige skildringer som virker støtende eller på annen måte er egnet til å virke menneskelig nedverdigende eller forrående, herunder kjønnslige skildringer hvor det gjøres bruk av lik, dyr, vold og tvang.
Lillesøster Skrevet 21. april 2006 #20 Skrevet 21. april 2006 Jeg liker ikke ordet dyresex. Grunnen til det er at samkvem mellom dyr og mennesker handler ikke om sex, men om overgrep. Såvidt jeg vet er det ingen dyr som har forgrepet seg sexuelt på et menneske, men det omvendte skjer ofte, dermed er det et overgrep og noe abnormalt over det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå