Ana Skrevet 14. august 2002 #1 Skrevet 14. august 2002 Til høsten blir jeg student, og jeg gruer meg så forferdelig :cry: Er kjemperedd for at jeg ikke skal klare å bli kjent med noen, at jeg ikke skal klare studiene osv.. Er det vanlig å føle det sånn, eller er det bare jeg som overreagerer???
Gjest care Skrevet 14. august 2002 #2 Skrevet 14. august 2002 Hei Ana, de følelsene der er helt vanlige.... alle har dem.....du får det sikkert topp nr du begynner¨å studere, husk at alle er i samme situasjon som deg. Lykke til :blunke:
Gjest care Skrevet 14. august 2002 #4 Skrevet 14. august 2002 Hei Sandix, Nei kanskje ikke alle, men stort sette alle som begynner på en ny skole er ny overfor andre studenter og lærere. Nå kommer det selvsagt ann på om du begynner på vgs og kjenner flesteparten fra før og om du er litt eldre og begynner på et stort universitet eller høyskole. Jeg tok utgangspunkt i at Ane begynner på et nytt lærested der hun ikke kjenner noen fra før og da er denne følelsen normal. Samtidig har jo dette noe med aldre å gjøre.... :blunke:
Gjest sexysadie Skrevet 14. august 2002 #5 Skrevet 14. august 2002 Hei Du kommer til å elske å studere!!! Jeg kunne aldrig tenkt meg å slutte!!
bompi Skrevet 14. august 2002 #6 Skrevet 14. august 2002 Ikke hør på dem som sier at "du kommer til å elske det" osv... for det vet dem ingenting om Jeg begynte å studere for 2 år siden, og de jeg ble kjent med på det nye stedet var kun folk jeg snakket med på skolen... resten av tiden var jeg hjemme alene og kjedet meg... Jeg sier ikke at du kommer til å få det slik da, jeg vil bare gi deg noen råd. Hva enn du gjør, ikke isoler deg. De første dagene er det som regel litt opplegg for nye studenter. Delta på alt der, og er det ellers noe du kan bli med på, utvalg eller likn. på skolen, så blir du garantert kjent med noen! tro meg Det var nettopp de tingene jeg ikke gjorde... fordi jeg var redd... nytter ikke være redd Bare kast deg ut i det, det er det eneste som funker! Lykke til! Studiene går som regel greit... klarer du det ikke så må du vel bare ta opp igjen noen eksamener, eller velge noe annet å studere, det er ikke verdens undergang
Gjest university Skrevet 14. august 2002 #7 Skrevet 14. august 2002 Det kommer helt an på deg selv. Ikke tenk på at det ikke skal bli bra, la deg ikke nedsyke før du begynner! Mest sannsynlig er det at du kommer til å bli kjent med andre som er like nye og grønne som deg og plutselig er det som om livet du hadde før studiene tok til, var en gang for leeenge siden. Du kommer til å møte mye nytt og ukjent, men ikke la deg skremme. Etter en stund kommer du nok til å finne en rutine som passer for deg, en passe blanding av lesing, jobbing og tid til venner+ firtidsaktiviteter. Ikke bekymre deg for noe som helst dette klarer du!!! take care + lykke til!!!
Gjest Diva Skrevet 14. august 2002 #8 Skrevet 14. august 2002 Gruer meg jeg og. + Kjenner nesten ingen der. Men hjelper å ha et smil og positiv innstilling på lur. D årnær sæ nok ! Lykke til :D
Gjest care Skrevet 14. august 2002 #9 Skrevet 14. august 2002 Hva med at dere beretter for hverandre hvor dere skal begynne å studere. Vips, kanskje det er samme studiested og da kan dere jo møtes.... :blunke:
waco Skrevet 14. august 2002 #10 Skrevet 14. august 2002 Ana det er nok mange som har det sånn som deg... jeg ser dem hver eneste dag jeg er på studiestedet mitt... ensommme mennesker som gjerne ville pratet med noen ... ha litt sosial liv... Jeg lar dem som regel være i fred jeg. Waco
Vala Skrevet 14. august 2002 #11 Skrevet 14. august 2002 Ana, jeg har også grudd meg fryktelig når jeg har skullet begynne på ny skole eller ny jobb. Jeg pleier å bestemme meg for å prøve å være utadvendt med en gang, førsteintrykk har mye å si. Ta mot til deg og prat med noen med en gang, vær blid og smil. Velg deg gjerne ut noen som også står alene! Ofte er de første man blir kjent med de man "henger" sammen med i hele skoletiden. Men det er veldig opp til deg selv hvordan det går, husk det er helt sikkert mange andre der som er like nervøse som deg. Lykke til klem!
Gjest Anonymous Skrevet 14. august 2002 #12 Skrevet 14. august 2002 Waco,.... du er så psyko i for det meste alt du skriver, at det mer eller mindre er en fornøyelse å lese! Blir nesten fascinert av din utømmelige kilde av idioti!!
Melian Skrevet 15. august 2002 #13 Skrevet 15. august 2002 Ana, det er mange som har det, eller har hatt det akkurat som deg! :-) Det går bra ser du! :-) Men et tips om du kommer i en stor klasse (kull) som gjøre det vanskelig å bli kjent med folk... Husk at det er mye lettere å bli kjent med nye når det er mindre, så bli med på kollokviegrupper, eller helst studentgrupper som holder på med noe i fritida: teatergruppe eller filmklubb for studenter, eller begynne å jobbe på studentcafe, studentbar o.l. , idrett av et slag (det finnes alltid studentlag), studentkor osv. Noe som du liker! Da finner du garantert andre studenter å bli kjent med! :-) Bare gled deg til tiden som kommer etter den ekle fasen å bli kjent! :-)
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå