Gjest Gjesta Skrevet 26. februar 2005 #1 Skrevet 26. februar 2005 Jasmin har sin føste ovn med keramisk topp, som for sikkerhets skyld er svart også... Hvordan rengjør jeg den?
Annie Skrevet 27. februar 2005 #2 Skrevet 27. februar 2005 Mr Muscle Keramikkrent er helt utrolig bra og enkel og bruke! Husk at du m ha vindusskrape sånn at du får skrapet vekk fastbrente flekker. Bruksanvisning til Mr Muscle står på flasken.
Gjest gjest1 Skrevet 27. februar 2005 #3 Skrevet 27. februar 2005 I tillegg bør du bruke et middel for å beskytte toppen. Tror vår heter CeraFix eller noe slikt.
Arkana Skrevet 27. februar 2005 #4 Skrevet 27. februar 2005 Jeg bruker bare en vanlig mikrofiber kjøkkenklut og jif kjøkkenspray, alltid rent og pent. Av og til bruker jeg VitroClen som er for kjeramiske topper.
Annie Skrevet 28. februar 2005 #6 Skrevet 28. februar 2005 Vær forsiktig med mikroklut, da de inneholder små glasspartikler og kan lage riper.
Fakse Skrevet 28. februar 2005 #7 Skrevet 28. februar 2005 Mr Muscle Keramikkrent er helt utrolig bra og enkel og bruke! Husk at du m ha vindusskrape sånn at du får skrapet vekk fastbrente flekker. Bruksanvisning til Mr Muscle står på flasken. Jupp, den er helt genial! Inneholder også middel som beskytter toppen slik at det ikke blir så lett skittent senere. Ellers er det beste for å holde en komfyr fin å tørke av den etter hver bruk. Bestmor har vært flink med dette, og hennes 25 år gamle komfyr ser like fin ut som da hun kjøpte den.
nallemaja Skrevet 1. mars 2005 #8 Skrevet 1. mars 2005 vaske den etter bruk, og vitroClen og vindusskrape gjør susen! har blitt anbefalt på butikken hvor vi kjøpte ovn å IKKE bruke mikrofiber eller vanlig skurepulver for de ødelegger overflata og gjør at ovnen faktisk blir MER skitten med tida...
Arkana Skrevet 1. mars 2005 #9 Skrevet 1. mars 2005 vaske den etter bruk' date=' og vitroClen og vindusskrape gjør susen! har blitt anbefalt på butikken hvor vi kjøpte ovn å IKKE bruke mikrofiber eller vanlig skurepulver for de ødelegger overflata og gjør at ovnen faktisk blir MER skitten med tida...[/quote'] Da vi kjøpte ovnen spurte de hva man skulle bruke og ikke bruke, og de nevnte aldri noe om mikrofiberkluter. Vi har hatt vår komfyr i mange år, bruker mikrofiberklut på den hver dag og den ser like fin ut som den dagen den ble kjøpt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå