Gå til innhold

Aperol spritz


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

AnonymBruker

Jeg liker det. Det er en frisk sommerdrink med tydelig sitruspreg. Om man liker søte drinker blir den nok for bitter.

Les mer om Aperol her: https://spoonuniversity.com/lifestyle/what-is-aperol-can-you-drink-it-straight

Anonymkode: 1fcc3...7df

  • Liker 2
Lenke til kommentar
https://forum.kvinneguiden.no/topic/1191838-aperol-spritz/#findComment-21612256
Del på andre sider

AnonymBruker

Det er perfekt, men man må: 

Bruke god prosecco
Kunne blande det
Ikke kjøpe (på utesteder som bruker) ferdigblandet
Forstå blandingsforholdet
Kjøle ned alle ingrediensene
Ikke være en sukker-avhengig person som tror at alt man spiser og drikker skal smake sukker

Anonymkode: 6acdc...2b6

  • Liker 9
Lenke til kommentar
https://forum.kvinneguiden.no/topic/1191838-aperol-spritz/#findComment-21612340
Del på andre sider

Annonse

AnonymBruker

Aperol Spritz er veldig godt, vel og merke; dersom man blander riktig og ikke "jukser" med ingrediensene. 

Dessverre er juksing med ingrediensene blitt ganske vanlig, etterhvert som drikken har blitt veldig populær. Mange bruker billig musserende hvitvin i stedet for prosecco. Og vann (!!) i stedet for soda. Jeg har også opplevd at prosecco'en er byttet ut med kjip vanlig hvitvin. 

Det har dessuten kommet noen "ferdigblandede" varianter som smaker fælt. 

Men uansett riktig eller feil: Søt er den ikke. 

 

Anonymkode: 744c3...78f

  • Liker 3
Lenke til kommentar
https://forum.kvinneguiden.no/topic/1191838-aperol-spritz/#findComment-21614697
Del på andre sider

AnonymBruker
8 minutter siden, AnonymBruker skrev:

Hvis du ikke er fra øvre middelklasse så liker du det mest sannsynlig ikke.

Anonymkode: 1ccae...24c

Hehe, jeg er fra lavere arbeiderklasse og elsker Aperol Spritz. Riktignok har jeg "klassereist" noen hakk siden fødselen, men likevel. 

Uansett: Aperol Spritz har en voksen smak, og passer nok ikke for dem som liker søte hvitviner og søte drikker. 

Anonymkode: 744c3...78f

  • Liker 3
Lenke til kommentar
https://forum.kvinneguiden.no/topic/1191838-aperol-spritz/#findComment-21614791
Del på andre sider

Annonse

Bitter? Bare fått servert den en gang og var vel kanskje en smule på druen allerede da, men jeg mener å huske at jeg syntes den var litt søt jeg. Men ikke for søt da, den var frisk og fin. 

Jeg liker det bittert og hater søte drinker da, så spørs vel hva man sammenligner med. Men den var overraskende god spør du meg :) 

  • Liker 1
Lenke til kommentar
https://forum.kvinneguiden.no/topic/1191838-aperol-spritz/#findComment-21615069
Del på andre sider

Annonse
1 time siden, AnonymBruker skrev:

Hvis du ikke er fra øvre middelklasse så liker du det mest sannsynlig ikke.

Anonymkode: 1ccae...24c

Hallo, det er jo en insta-friendly sommer/afterski jentedrink basert på den ultimate lavklasse bad taste-brusen prosecco, og har seilt opp til berømmelse i hovedsak pga en stor og genial markedsføringskampanje. Det er ikke noe kultureliten drikker akkurat dersom det var der du ville. 

Vi snobber drikker kir royal når vi skal ha noe søtt, men nå er jo den også på vei ut til det brede lag og følgelig på vei nedover i klassereisen:fnise:

Lenke til kommentar
https://forum.kvinneguiden.no/topic/1191838-aperol-spritz/#findComment-21615120
Del på andre sider

Gjest Gretagarbo

Ikke så værst i utgangspunktet. Men jeg drakk det hver dag en gang jeg var på ferie i Portugal. Hadde kjøpt en flaske Aperol på Tax freen jeg ville tømme før hjemreise, og ble rimelig lei. Har ikke fristet siden. 

Men hvis du liker blandingen mellom søtt og bittert så er de jo bare å prøve det. Drinken selges jo så å si alle steder med alkoholservering.

Lenke til kommentar
https://forum.kvinneguiden.no/topic/1191838-aperol-spritz/#findComment-21615151
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...