Gjest SumoBryter Skrevet 25. februar 2005 #1 Skrevet 25. februar 2005 Jeg syns hverken norske poteter, norske jordbaer, norske poeter eller noe norsk egentlig er best i verden. Jeg skjonner ikke den utrolige selvdiggingen der borte, det er nesten pa niva med U.S.A's.... Gjor meg kvaaaaalmmmm!! Finske jordbaer og poteter er mye bedre og engelske poeter er myyye bedre.
Superlammet Skrevet 25. februar 2005 #2 Skrevet 25. februar 2005 Sumobryting! Tror aldri nordmenn vil hevde de er best i det. Det, og Haggis-kasting.
Gjest gotthard Skrevet 25. februar 2005 #3 Skrevet 25. februar 2005 i og prate japansk. joddle.tape..reise til verdensrommet, ja listen er lang den
Gjest Noreg Skrevet 26. februar 2005 #4 Skrevet 26. februar 2005 Jeg syns hverken norske poteter, norske jordbaer, norske poeter eller noe norsk egentlig er best i verden. Jeg skjonner ikke den utrolige selvdiggingen der borte, det er nesten pa niva med U.S.A's.... Gjor meg kvaaaaalmmmm!! Finske jordbaer og poteter er mye bedre og engelske poeter er myyye bedre. Jeg skjønner ikke hvorfor du gidder å henge deg opp i det, hvis det er så uutholdelig. Norge er, og vil komme til å være en god stund fremover, en av verdens aller beste landene å bo i. Mulig det grenser opp i mot USA, men vi er i det minste sosialdemokrater.
Leo Skrevet 26. februar 2005 #5 Skrevet 26. februar 2005 Vi er skikkelig dårlige til å dyrke tomater...
Laban Skrevet 26. februar 2005 #6 Skrevet 26. februar 2005 Vi er skikkelig dårlige til å dyrke tomater... Det er ikke vår skyld, det er klimaet.
Gjest Catwoman Skrevet 26. februar 2005 #7 Skrevet 26. februar 2005 Og vi er ikke så flinke til å dyrke bananer eller kokosnøtter heller. Tror aldri vi kommer til å si at norske bananer er best
Gjest Devil's Spawn Skrevet 26. februar 2005 #8 Skrevet 26. februar 2005 Og vi er ikke så flinke til å dyrke bananer Noen vil vel kanskje påstå at vi er verdens rikeste bananrepublikk, så jeg er ikke så sikker på det heller .
Gjest Catwoman Skrevet 26. februar 2005 #9 Skrevet 26. februar 2005 Noen vil vel kanskje påstå at vi er verdens rikeste bananrepublikk, så jeg er ikke så sikker på det heller . jeg har enda til gode å se et banan tre med bananer i Norge.
Gjest Devil's Spawn Skrevet 26. februar 2005 #10 Skrevet 26. februar 2005 jeg har enda til gode å se et banan tre med bananer i Norge. Var ikke akkurat det jeg mente .
Gjest Catwoman Skrevet 26. februar 2005 #11 Skrevet 26. februar 2005 Var det ikke akkurat det jeg mente . skjønte det men det var det jeg mente.
Gjest Devil's Spawn Skrevet 26. februar 2005 #12 Skrevet 26. februar 2005 Okey, men jeg har faktisk sett et banantre i Norge . Det var to små, søte, uspiselig bananer på det, men som sagt her før, er det noe som er dyrket i Norge så er det best uansett
Gjest Anonymous Skrevet 26. februar 2005 #13 Skrevet 26. februar 2005 Ser ikke bort ifra at Norge kan bli best på banantrær, da resten av verden dyrker bananplanter. Faktisk så er bananplanten en slags urt :o Litt mer info her: http://da.wikipedia.org/wiki/Banan
Gjest SumoBryter Skrevet 28. februar 2005 #14 Skrevet 28. februar 2005 Ja og forresten er ikke norsk IS noe spesielt heller, heller for lite utvalg!
Gjest Gjesta Skrevet 28. februar 2005 #15 Skrevet 28. februar 2005 Ja og forresten er ikke norsk IS noe spesielt heller, heller for lite utvalg! norsk is er godt!! spesielt fløteis,..nam... Men ishockey er vi ikke noe spesielt gode i,..
Gjest Anonymous Skrevet 28. februar 2005 #16 Skrevet 28. februar 2005 Vi er ikke spesielt gode i selvkritikk heller Det er typisk norsk å vite best
Gjest Anonymous Skrevet 28. februar 2005 #17 Skrevet 28. februar 2005 Jeg er flink til å dyrke tomater, søte jordbær osv. men så er jeg ikke direkte norsk heller... selv om jeg er født her. Vi er best i å være særegne, kanskje, slik som alle er? Men Norge er et langstrakt land, så det finnes ikke noe som kan defineres som norsk, egentlig... eller? vega
Gjest Aurélie Skrevet 6. mars 2005 #18 Skrevet 6. mars 2005 Nordmenn er ikke best i å innrømme at vi ikke alltid er best - enkelt og greit Internasjonalt betrakter vi oss som suverene i det meste. Kanskje for å veie opp for Janteloven som fortsatt har et solid grep på hjemmebane?
Erik_Smart Skrevet 9. oktober 2011 #19 Skrevet 9. oktober 2011 Jeg er en Nordmann som har bodd i USA i mange aar. I fjord besokte jeg hjemmlandet Norge etter 12 aar og var lamslaatt over mange ting, paa en negativ maate. Du tar feil dersom du tror at Amerikanere tror de er best i alt, Nordmenn er langt langt mer selvforgudende enn Amerikanere er. Norge er ogsaa et langt mer fremmedfryktig og uhoflig land i forhold til USA. Jeg kjenner mange immigranter i USA som er overveldet over den varme velkomsten de faar naar de kommer hit. Hvert aar blir 1 million innvandrere nye statsborgere av USA og dermed gir de avkall paa sitt opprinnelsesland. Det er en grunn til at dette skjer. Nordmenn har mye aa laere av resten av verden, og de har god grunn til aa tilegne seg en mindre grad av arroganse og xenofobi.
altflyter Skrevet 9. oktober 2011 #20 Skrevet 9. oktober 2011 Ydmykhet.. det er vi ikke best i... men vi er best i å være dårlige på å være ydmyke^^
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå