Gå til innhold

Kleinspitz hunderase


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Hei :)

Noen her som har erfaring med denne rasen, og som kan fortelle litt om den?

Vi vurderer å skaffe oss en ny hund, så dette vil bli den tredje til nå. Vi har to små barn som er hunde vante, men tenker at denne størrelsen på rasen vil passe best for oss. Det er lettere å dra på tur med små hunder, i tillegg til at de krever mindre stell..

Noen som vet av oppdrett som dere vil anbefale? :)

 

Anonymkode: de341...f3a

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Eneste jeg kjenner er naboen sin... hannhund.

Bjeffer ustanselig 🤬 Skikkelig irriterende.

Enig med at det er en hendig størrelse på hund!

Sikkert viktig med god oppdragelse, naboene har 5 barn, og der er mye støy rundt hunden til enhver tid.

Anonymkode: 2c2c5...aa7

Skrevet

Lav terskel for bjeffing. 

  • Liker 1
Skrevet

Har ikke kleinspitz selv, men pomeranian. Det er jo så å si samme hunden i litt større versjon. 

Det er en spitz hund så den bjeffer jo en del. Min bjeffer spessielt mye om hun ikke får nok tur. (Har hatt en periode hun må være rolig... ) vet ikke helt med kleinspitz men pomeranian er veldig sta, er nok ganske likt siden de kan registreres om en annen. De krever en del tur og er aktive hunder, energiske og er jo en del pelsstell. 

 

Ville sjekket opp i sykdommer. 

Vet ikke med oppdrettere.. men er jo forskjellige Facebook grupper der du kan treffe folk med rasen i ditt område ☺️ Lykke til med hund. 

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...