Gå til innhold

Hvor mye kan bilen selges for?


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Kjøpt hos forhandler for 1/2 år siden, prutet på pris og gikk fikset litt småting. Bilen er 5 år gammel. Er der fair å selge den for like mye som jeg kjøpte den for? Jeg må selge den da helsa mi ikke tåler kløtsj pga isjias etter en skade som nylig oppstod, så tenkte å kj ø pe automat i stedet.

Anonymkode: 7ba26...037

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hva sier markedet? :)

Du kan jo legge den ut for det du kjøpte den for. Får du ingen bud, så setter du bare ned prisen eller skriver at den kan diskuteres.

  • Liker 2
AnonymBruker
Skrevet

Vanskelig å gi deg noe anslag, når du utelater nesten alt av opplysninger. Hvilket merke? Hvilken modell? Hvilken årgang? Kilometerstand? Mye småfeil på den? Alvorlige tekniske feil? Rust? Komplett servicehistorikk? Hengerfeste? Hvor lenge er den EU-godkjent? Noe ekstrautstyr som er verdt å nevne?

Anonymkode: f9916...1b2

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

En gjenstand er verdt det noen er villig til å gi for den. Dette gjelder også bil.

Anonymkode: 77c94...879

  • Liker 2
Skrevet

Jeg har en nevø som er i bilbransjen som sa da jeg skulle seleg min bil: Gå inn på Finn.no. Finn samme modell, årsmodell, biler med tilsvarende ekstrautstyr og km stand til din bil. Da vil du se omtrent hva du kan få for din bil. Det gjorde jeg og det salget gikk greit.

  • Liker 2
Skrevet

Du kjøpte bilen hos forhandler, da kan du ikke vente å få like mye når du selger den privat. Forskjellen på de to prisene er betydelig. 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...