Gjest amatør Skrevet 21. februar 2005 #1 Skrevet 21. februar 2005 hei. Jeg har kjøpt meg ny datamaskin og nå ønsker jeg å flytte noen filer over fra den gamle maskinen til den nye. Prøvde å brenne på cd, men den nye maskinen ville ikke lese denne. Jeg vil nå gjerne dele disse filene over nettverk. Begge maskinene er koblet sammen via en router. Har prøvd å ringe til support for den nye dataen, men de sier at det er den gamle maskinen som må stilles inn for nettverk, og det kan de ikke hjelpe meg med :evil: . Jeg har win98 på den gamle og winxp på en nye, og de sa det kanskje var problemet. Noen som kan hjelpe hversåsnill?
Gjest ~Bridezillah-killah~ Skrevet 21. februar 2005 #2 Skrevet 21. februar 2005 1. Koble opp nettverket slik du vil ha det. 2. Start begge maskinene og evt skrivere, scannere mm. 3. På XP-maskinen velger du "Min datamaskin" - "Mine nettverkssteder" - "Installere hjemmenettverk...." 4. Gjør som veiviseren sier. 5. Ta med disketten du nettopp har laget over i Win 98-maskinen. 6. Sett i disketten og restart. 7. Følg instruksjonene. 8. Restart, og nettverket skal være i orden.
Gjest ~Bridezillah-killah~ Skrevet 21. februar 2005 #3 Skrevet 21. februar 2005 Hvis det fortsatt ikke fungerer bør du koble maskinene utenom ruteren. Det krever ett ekstra nettverkskort på den ene PC'n. Jeg anbefaler deg i tilfelle å installere dette på den nye.
Cronos Skrevet 21. februar 2005 #4 Skrevet 21. februar 2005 I 98, høyreklikk på "Min datamaskin". Velg egenskaper. På en av 'flikene' der skal du finner et sted hvor du kan velge det. Så må du vel legge til en protokoll for fildeling i nettverksinnstilinger i Kontrollpanelet. http://www.homenethelp.com/web/howto/net-name.asp Begge må tilhøre samme nettverksgruppe (workgroup). Denne heter ofte bare WORKGROUP (eller ARBEIDSGRUPPE). http://www.homenethelp.com/web/howto/net-name.asp Og så må du selvfølgelig dele ut den mappen du vil dele. Høyreklikk på mappen. http://www.homenethelp.com/web/howto/net-share-98.asp
Gjest ~Bridezillah-killah~ Skrevet 21. februar 2005 #5 Skrevet 21. februar 2005 For å kunne dele XP-maskinen må trinn 1 til 4 ovenfor uansett gjennomføres dersom du ikke skal inn og mekke i BIOS (Og det skal amatører ikke gjøre). Disketten gjør resten av jobben (Det Cronos beskriver) automatisk.
Gjest amatør Skrevet 21. februar 2005 #6 Skrevet 21. februar 2005 Takk for svar, men jeg glemte å skrive at den nye pc'en er bærbar :oops: . Den har ikke diskettstasjon (heller ikke flash?). Den har også en trådløs forbindelse til routeren.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå