Gå til innhold

Dere som har få venner, hvem prater dere med?


AnonymBruker

Anbefalte innlegg

AnonymBruker

Som tittelen sier, hvem deler dere ting med dere som ikke har så mange/noen nære venner?

Anonymkode: 24af4...b6d

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fortsetter under...

Annonse

AnonymBruker

Ingen. Jeg hadde flere en gang. Vurderer å skrive dagbok bare for å få tømt hodet.

Anonymkode: 83861...070

Lenke til kommentar
Del på andre sider

AnonymBruker
1 minutt siden, Romilo skrev:

Ingen.......

:hug:

Anonymkode: c6788...3f9

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Psykolog.
De få vennene jeg har vil jeg heller ha det gøy med enn å få (som regel) dårlige råd, eller å tynge ned stemningen med eventuelle problemer.

  • Liker 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Psykolog her også.

Jeg får uansett lite ut av å snakke om problemer med venner. Det løser faktisk ingenting og det er det jeg er ute etter når jeg snakker om problemer. Jeg ønsker å løse og finne ut av det. Ikke noen som sier "huff, det var fælt" eller noe sånt.

I tillegg ønsker jeg også pause fra problemer og negative tanker, og ønsker ikke å mase og plage venner med masse greier uansett.

  • Liker 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Annonse

AnonymBruker

Samboer eller pappa åpner jeg meg for, selv med venninner åpner jeg meg sjeldent for de. Tillit er ikke noe jeg har til andre enn samboeren min i grunn.

Anonymkode: 088d1...d70

Lenke til kommentar
Del på andre sider

AnonymBruker

Har ingen mann/samboer/kjæreste nå (separert) og har få venner. Jeg har delt omsorg for barn og foreldrene mine i nærheten. Føler meg sjelden ensom.

Jeg er en ganske privat person og deler lite av mine innerste tanker, men klarer meg greit for det. Har sjelden behov for å snakke om slikt.

Anonymkode: e2245...a83

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Annonse

Hvorfor ikke snakke med de får vennene man har?
Når man blir eldre og ikke møter disse vennene daglig som man gjorde da man gikk på skolen, så blir det ikke samme venneforholdet som det en gang var. 

Heller en god venn en ti halvgode. 
Jeg har ikke mange venner, men ser på de jeg har som gode. Selv om det kanskje går 6 mnd mellom hver gang vi møtes pga familieliv og mange ting som skjer i livet. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har ingen venner.. Men jeg har en kjæreste som jeg deler omtrent alt med. Hvis ikke snakker jeg med moren min eller andre i familien dersom det er noe jeg føler behov for å snakke om. Dagene er ganske stille og tomme og jeg misunner dem som har et par skikkelig gode venner. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

AnonymBruker

Hunden min, fastlegen med noen års mellomrom. Ellers ingen. 

Anonymkode: 4cc75...914

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...