Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hadde en diskusjon her i helgen, hvordan det faktisk er trender når det gjelder kakelaging/spising! For jeg husker veldig godt første gang jeg spiste gulrotkake og ostekake på midten av 90-tallet, og nå lager jo "alle" det hele tiden.

Sjokoladekake i langpanne var det store da jeg vokste opp på åtti-tallet, og verdens beste har vel også hatt sin periode? Sier ikke at man ikke lager disse kakene lenger, men jeg synes det er påfallende at noen kaker treffer man oftere på i visse perioder.

Videoannonse
Annonse
Gjest LoisLane
Skrevet

Vi laget gulrotkake i vår familie lenge før det var in, og det var heller flaut når klassekamerater nesten brakk seg i bursdagsselskapene (det var selvsagt før de hadde smakt, om de gjorde det).

Tror nok den klassiske sjokoladekaka i langpanne er en stayer, men mest i barneselskap, som ta-med-kake o.l. Nå er det klissete, mørke sjokoladekaker som gjelder.

Gjest Anonymous
Skrevet

Brownies er vel en stor slager for tiden.

Eplekake og gjærbakst ala kringle o.l. er det lite av, synes jeg..

Skrevet

Det handler vel litt om at vi blir mer internasjonale. Andre lands (jaja, USA da, for det er jo derfra både gulrotkake, brownies, kjempemuffins og cookies kommer) kaker er annerledes og spennende.

Og så blir vi kanskje leie av de faste, trauste kakene her hjemme?

Men alt er jo trender, og vi blir trøtte av de nye kakene og. Da svinger pendelen tilbake til eplekake med krem, langpanne-sjokoladekake med kokosdryss og gjærkringle igjen.

Skrevet

Jeg tror at Biscotti kommer til å bli en slager om ikke så lenge...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...