Gå til innhold

Hvor går kvinners grense for intimitet?


Fremhevede innlegg

Skrevet

Når jeg fra tid til annen observerer nære venninner ta på og stelle med hverandre, kan jeg lure på hvor grensen for naturlig intimitet mellom kvinner egentlig går?

 

Innenfor vår egen kulturelle virkelighet har jeg erfart at de færreste kvinner i normalt vil tillate seg å gå lengre enn til å stelle med håret på hverandre, kile litt på armen eller gi hverandre massasje sammen med et kyss på kinnet. Men likevel er dette milevis forbi hva vi gutta føler som naturlig eller bekvemt. For som mann, kan jeg bekjenne at da jeg forleden ble spurt bare om å smøre min beste kompis med olje på ryggen, så føltes det i overkant intimt. Ikke fordi jeg var bekymret for at noen skulle misforstå min legning eller mistenke meg for å nyte det, men rett og slett fordi det ble for mye mann!

 

Dere kvinner kan imidlertid følge hverandre på toalettet og leie hverandre i hånden som uttrykk for nærhet og tilknytning, med den største naturlighet. Men hvor ville egentlig grensen for kvinners intimitet gå hvis de kulturelle rammene var mer fri? Hvis det var helt vanlig og fullt ut akseptert at alle kvinner hadde en helt annet behov for nærhet og intimitet seg imellom enn menn. Og at både kvinner og menn forsto dette, og gledet seg over det, fordi kvinner på denne måten kunne leve mer i harmoni med sin innerste natur.

 

Hvor ville i så fall din grense gå? Jeg vet jo at mange kvinner liker å se på andre nakne kvinner, å betrakte deres myke hud og vakre figur, og kanskje drømme seg litt bort i deres flotte bryster. Men kunne du innerst inne tenke deg å gjøre noe mer? Hvis det kunne skje uten mistenkeliggjøring eller skam, kunne du tenke deg å ta på henne? Kunne du ønske å stryke henne over hoftene eller ta på hennes bryster? Og hva hvis hun reagerer med behag? Hvis brystvortene viste tegn på reaksjon og stivner? Ville du stoppe da? Eller ville du kunne like å stryke henne mer i glede over at hun koser seg? Hva når hun forsiktig stønner, og ser deg dypere inn i øynene?

 

Hvor tror du din grense ville gå om ingen ville mistenke deg eller dømme deg? Hvor langt kunne du like å kose med en nær venninne i et samfunn hvor kvinners intimitet ble sett på som helt naturlig og til glede både for kvinner og menn?

 

(For å frigjøre deg fra de følelsene du nå har på grunn av den kulturen du er oppvokst under, kan det være nyttig at du ser for deg at du lever et helt annet liv. Gjerne et fritt og bekymringsløst liv på en korallstrand under tropiske strøk. En fri og trygg kvinne i parforhold med en mann. Et harmonisk liv i full nakenhet og i pakt med naturen. Som medlem av fredfullt og inkluderende samfunn uten stress og jag, og hvor nakenhet og seksualitet er like lite knyttet til skam som det å som å spise et godt måltid mat.)

 

Bifile og lesbiske kvinner behøver ikke svare 😊

  • Liker 1
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg synes det er greit med en 'hei' klem, kun til nære venninner, men jeg er egentlig ganske care der også. Jeg er ikke en klemmer, jeg liker ikke fysisk kontakt med andre. Jeg synes derimot det er flaut å si ifra til enkelte nå etter så lang tid med naturlig klemming, at jeg bare må gi etter. Det som likevel er spesielt, er at det er kun meg de klemmer f.eks. i familien... De eneste personene jeg vil klemme, er mannen min, foreldrene mine og søstera mi. 

Å stryke på armen og sånt blir bare rart. 

Anonymkode: 584cf...2c3

  • Liker 1
Skrevet

Nei, kunne ikke tenkt meg å være det minste intim med en venninne, og den korallstrandfantasien din høres kjedelig ut. 

  • Liker 1
Skrevet

En hei og hadet klem er fint. Kan også strekke meg til å bli kilt på armen av min nærmeste venninne. Går på do sammen i festlig lag da. Ellers utgår alt annet. Jeg tror du har en litt forvridd virkelighetsoppfatning. 

Anonymkode: b0147...9f4

  • Liker 3
Skrevet

Orket ikke lese hele engang før denne tanken slo meg; hva er egentlig galt med deg?

Anonymkode: 5de97...d5c

  • Liker 6
Skrevet

Det høres ut som du har en masse seksuelle fantasier omkring kvinner.  Nei jeg liker ikke damer og er kun tiltrukket av menn. Og nei jeg drømmer overhodet ikke om å ta på andre kvinner fordi jeg ikke er tiltrukket av dem. Jeg nøyer meg med klemmer og klapp på skulderen for familie og venner . Der går grensen min.  

Anonymkode: 24b39...5cd

  • Liker 5
Skrevet

Ja, det er klart at det kun er de kulturelle grensene som gjør at jeg og venninnene mine ikke hilser via å slikke hverandre i skrittet og sier adjø gjennom å suge hverandre på puppen. 

 

Anonymkode: cd718...b77

  • Liker 3
Skrevet

Jeg er ikke bekvem med å bli tatt på av venninner. Æsj. 😂 det du beskriver høres innmari kleint ut. Kjenner meg ikke igjen.

  • Liker 2
Skrevet

Jeg føler de kulturelle rammene er helt frie, og grensen min går litt før det du beskriver som naturlig i dag, jeg har for eksempel ikke gått på toalettet med venninner siden jeg fylte 16 eller noe, jeg liker ikke spesielt å se på andre nakne kropper (er likegyldig til det), og drømmer meg så visst ikke bort i deres bryster (jeg har jo mine egne). Min innerste natur har ingen dragning seksuelt mot andre kvinner, og jeg har ikke noe ønske om å gjøre noe seksuelt med dem. Klem, kos, leiing og nærhetsbehovet mitt får jeg dekket av min mann, mine barn og eventuelt andre nære familiemedlemmer (kan gå arm i arm med min mor for eksempel). Seksuell nærhet får jeg av min mann, og å stelle noens hår eller gi dem en klapp over ryggen er slett ikke seksuelt, langt mindre det å være på samme toalett(!). Lever i fin harmoni som det er, jeg. Det er du som ønsker noe annet, ikke "vi kvinner".

Anonymkode: 266c9...450

  • Liker 6
Gjest Era Vulgaris
Skrevet

Runketråd!

Min grense går ved en vennskapelig klem, gå arm i arm, eller stryke på ryggen hvis noen trenger trøst, f.eks. Kan selvfølgelig smøre venninner med solkrem hvis vi er på ferie sammen, men da bare på ryggen. 

Skrevet

Jeg vil da ikke ligge med venninna mi fordi hun følger meg på do på fest eller holder meg i hånda når vi går på isen? 

Anonymkode: 0460a...bc4

Gjest Athleisure
Skrevet

Kunne aldri gått på do med venninne. Er det noen som gjør det? Og leie hender? Hva skal det være godt for? 

 

Skrevet

Haha dette var litt artig å lese!

jeg er egentlig ikke så veldig glad i fysisk kontakt og er ikke en klemmer. Bortsett fra med min nærmeste venninne. Vi bodde sammen i mange år og sov i samme seng uansett om vi hadde hvert vårt soverom. Vi sitter gjerne på fanget til hverandre og koser mye. Vi har null grenser når det kommer til toalettbesøk og dusjing/nakenhet. Jeg kan dusje mens hun sitter på etc. Nå bor vi i forskjellige land og skyper ofte samtidig som vi steller oss på hvert vårt bad. Vi gir hverandre kyss på kinnet hele tiden og ofte et smask på munnen også når vi sier hadet. Jeg gleder meg alltid til vinkvelder med henne hvor vi kan ligge i fanget til hverandre og dulle med håret og løse alle verdensproblemer.

Jeg har et lignende forhold til min søster som jeg har til min venninne. Kanskje ikke like mye kos men vi har heller ingen grenser når det kommer til nakenhet, og går gjerne på do sammen etc.

jeg har kjæreste som ikke er noe kosete i det hele tatt så jeg føler ofte at jeg ikke får vise så mye kjærlighet i forholdet vårt som jeg egentlig føler er naturlig. Jeg trenger å elske, og føler at jeg får utfolde meg mye mer kjærlig sammen med min venninne og min søster enn sammen med min kjæreste. Jeg og min kjære er barnløse (frivillig) og jeg tror at jeg har masse kjærlighet inno meg som jeg ikke får utløp for.

Denne dynamikken jeg har til disse to kvinnene (søster og venninne) i mitt liv har ingenting med sex å gjøre. Jeg kunne aldri ha tatt det et skritt lenger med min venninne slik at det hadde blitt seksuelt. Det handler kun om oppmerksomhet, omtanke og kjærlighet for en du er glad i og 100% komfortabel sammen med. 

Jeg vet at det jeg har med min bestevenninne er spesielt, men trodde jo at de fleste jenter hadde ei venninne som de var ekstra knytta til og mer frigjorte rundt. 

Anonymkode: e9f5b...49b

Skrevet

Absolutt alt du nevner er langt forbi alle mine grenser. Jeg tar andre kvinner i hånda når vi hilser og kan til nød godta en klem, men jeg er generelt ikke en klemmer, så unngår helst det også. Har aldri gått sammen med andre på do heller  og føler absolutt ikke noe behov for å ha mer fysisk kontakt med andre kvinner.

Tror dette med at alle kvinner egentlig har lyst på jentesex er en idé og fantasi som mange menn har, men som de aller fleste kvinner slett ikke deler.

  • Liker 1
Skrevet

Hadde det vært en kamerat da?

Anonymkode: 02bd6...e36

Skrevet

Jeg vet om kvinner som spooner eller holder rundt hverandre når de sover sammen , men det er altfor nært for meg. Er heller ikke komfortabel med noe annet enn skuldermassasje eller hårstell , syntes det er overkommelig, men ikke akuratt "normalt" for meg å smøre venninder med krem på ryggen og sånn, foretrekker at de gjør det selv men det går jo ikke, så da hjelper vi hverandre.

Og nei, kunne aldri tenkt noe mer i de baner du hinter til og beskriver, selvom de kulturelle greiene hadde sagt at det var greit eller hva faen du mener.

Anonymkode: 4bc7c...b94

Skrevet

Sikker på du ikke er homofil innerst inne? Det virker ikke som du klarer sette deg inn i at det ikke er seksuell tiltrekning mellom heterofile kvinner. 

Anonymkode: 184a1...8a8

Skrevet

Jeg og min bestevenninne kan klemme, leie, evt. gå arm i arm, og gi et kyss på kinnet, men det stopper der. Å gå lenger er uaktuelt.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...