Gjest Anonymous Skrevet 11. februar 2005 #1 Skrevet 11. februar 2005 Jeg lurer på om noen har erfaringer med nett-dating de har lyst til å dele? Jeg har lurt litt på å prøve dette ut og jeg er usikker på hva jeg kan forvente. Hvilke nett-steder kan anbefales?
Gjest Anonymous Skrevet 11. februar 2005 #3 Skrevet 11. februar 2005 Takk, jeg har tatt vekk linken nå. Det var ikke hjemmesida mi men ei morsom side noen hadde lagd der de klagde over at hyggelige fyrer alltid ender opp som venner mens drittsekkene drar avgårde med damene
Cand alt Skrevet 11. februar 2005 #4 Skrevet 11. februar 2005 Takk' date=' jeg har tatt vekk linken nå. Det var ikke hjemmesida mi men ei morsom side noen hadde lagd der de klagde over at hyggelige fyrer alltid ender opp som venner mens drittsekkene drar avgårde med damene [/quote'] Skjønner at du er en av de hyggelige.
Gjest Gjesten Skrevet 11. februar 2005 #5 Skrevet 11. februar 2005 Han som starta den sida er faktisk her på KG under nic'et Hyggeligfyr :-)
Gjest kenneth Skrevet 12. februar 2005 #6 Skrevet 12. februar 2005 Jeg lurer på om noen har erfaringer med nett-dating de har lyst til å dele? Jeg har lurt litt på å prøve dette ut og jeg er usikker på hva jeg kan forvente. Hvilke nett-steder kan anbefales? Primært gode erfaringer. De fleste jentevennene og ekser jeg har er faktisk et resultat av nett-dating. I mine øyne er Blink suverent best, både når det gjelder teknisk løsning og medlemmer. Spray, VG, Finnenvenn og tilsvarende syntes jeg var "jalla" p.g.a. dårlig teknisk løsning.
Gjest Gjesten Skrevet 12. februar 2005 #7 Skrevet 12. februar 2005 Har ei venninne som møtte mr. Right på nett og ei anna som berre har møtt sleipe typar som dumpar henne ganske kjapt på nett. Har aldri prøvd sjølv. Men eg har meir tru på nettdating enn å møte nokon på by'n.
Cata Skrevet 12. februar 2005 #8 Skrevet 12. februar 2005 Har ikke prøvd det selv, men en venninne traff en fyr på "spraydate" og nå har de snart vært sammen i 2 år. Så det går an.
Liz_69 Skrevet 12. februar 2005 #9 Skrevet 12. februar 2005 Jeg prøvde for noen år siden. Traff fyr som ble en god venn, men ikke noe mer. Da prøvde jeg dagbla' snakk. Det er jo noe med at utseende også betyr noe da... Fyren jeg traff hadde bart og tupe, og det er ikke noe for meg..... Tror man fort danner seg et bilde av personen som ikke stemmer med virkeligheten. Men det var artig da, er verdt å prøve!
Gjest Anonymous Skrevet 12. februar 2005 #10 Skrevet 12. februar 2005 Jeg har vært på en "nettdate", og jeg er gift med henne i dag
pusla Skrevet 12. februar 2005 #11 Skrevet 12. februar 2005 Har endel erfaring med å møte folk fra nettet, på godt og vondt. Mest positivt egentlig, å bruke sunt bondevett er en god regel også her. Vil også anbefale blink, det er den triveligste sida synes jeg, og mest seriøs. Har mer dårlige erfaringer med spray og finnenvenn, men har møtt hyggelige folk også her, altså. Det fine med dette er jo at man på forhånd vet litt om hverandre da, om det er verdt å bruke tid på å møtes, om man har noe felles, liksom. Og har man brukt litt tid på å finne ut av dette på forhånd, er det også stor sjanse for at daten blir hyggelig, om ikke annet. Har også møtt noen venner på denne måten, som jeg setter stor pris på i dag. Så prøv da vel og lykke til, Are!
Gjest Gjesta Skrevet 13. februar 2005 #12 Skrevet 13. februar 2005 Jeg traff eks-sambo på nettet.Og siden han nå i dag omtales som eks-sambo gikk det jo ikke i lengden Men har ingen problemer med å anbefale det.Dessuten er vi gode venner i dag
Gjest Anonymous Skrevet 13. februar 2005 #13 Skrevet 13. februar 2005 Er det vanlig å bruke tid på å bli kjent via epost før man eventuelt treffes? Er det slik at det mange ganger bare blir med en kafé-tur?
Gjest Gjesta Skrevet 13. februar 2005 #14 Skrevet 13. februar 2005 I mitt tilfelle var det chatting i ca 2-2.5 år før vi møttes.Vi bodde langt unna hverandre da. Og vi møtte hverandre gjennom et chatteforum, ingen kontaktannonser her i gården
pusla Skrevet 13. februar 2005 #15 Skrevet 13. februar 2005 Vel, det er vel litt ulikt, tror ikke bare det er en fremgangsmåte som er vanlig her. Noen liker å møtes fort for å se om det er noe der og ikke "kaste" bort mer tid. Andre liker å maile en stund og bli kjent først. Tror nok det mange ganger kun blir med det ene møtet ja, iallefall dersom man velger å møte mange etter kort tids bekjentskap. Men her er det nok mange ulike erfaringer ute og går, det kommer jo veldig an på hvem som er der på den andre siden da!!
Englepus Skrevet 15. februar 2005 #16 Skrevet 15. februar 2005 Nettdating er ganske smart syns jeg. Da blir man litt kjent med personen på forhånd. Ikke bare utseendet man går etter. Selv traff jeg mannen min på Irc for 6 år siden :-) Blink er en grei plass å starte.
Gjest lurven Skrevet 15. februar 2005 #17 Skrevet 15. februar 2005 har møtt noen jenter fra nettet, men det har som regel bare endt med sexuelle forhold. ikke noe seriøst
Cand alt Skrevet 15. februar 2005 #18 Skrevet 15. februar 2005 har møtt noen jenter fra nettet' date=' men det har som regel bare endt med sexuelle forhold. ikke noe seriøst[/quote'] Uff, har du bare fått sex du, så kjedelig...
Gjest lurven Skrevet 15. februar 2005 #19 Skrevet 15. februar 2005 ehe sa ikke at det var kjedelig men bare sex føles litt tomt i lengden.
Laban Skrevet 16. februar 2005 #20 Skrevet 16. februar 2005 Mye casual sex på nettet har jeg inntrykk av, ja. Vil anbefale Blink og Spraydate. Jeg gadd aldri å sende meldinger i evigheter, men chattet litt og utvekslet bilder osv før et eventuelt møte. Det er umulig å vite om kjemien er der uansett før man møtes IRL. Møtte mye raringer, endel normale folk og en knall en, som jeg er sambeor med i dag.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå