Gå til innhold

Salg av bolig i Danmark, skatte av gevist?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Min kone og jeg skal nå selge en leilighet i Danmark. Vi bodde i boligen da vi først kjøpte for 3,5 år siden, men har har leieboere det siste året mens vi har reist. 

I Danmark er det visst slik at vi ikke behøver å skatte av gevinsten så fremt vi har brukt boligen som primærbolig (tidligere var kravet for dette ett år som prinærbolig, men nå må det kun vises til postadresse el.l. For en periode, så vi innfrir det kravet) 

Men så stusser vi på da, må vi skatte av denne gevinsten her i Norge? Ingen av oss har inntekt eller skatt dette året, om det skulle være relevant på noen måte. 

Virker for godt til å være sant om vi ikke behøver det. 

Anonymkode: 6b2b4...368

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Må skatte ja. Og bare glde deg, har en kollega som solgte i 20+8 som fortsatt krangler med skatteetaten

Anonymkode: 85acf...077

Skrevet
16 hours ago, AnonymBruker said:

Må skatte ja. Og bare glde deg, har en kollega som solgte i 20+8 som fortsatt krangler med skatteetaten

Anonymkode: 85acf...077

Som solgte i 20+8? Hva betyr det? Og hva er det han krangler med dem om?

Hva slags skatt er det vi må betale da, ettersom det ikke er skatt på gevinsten etter salg i Danmark? 

Anonymkode: 6b2b4...368

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...