Soffee_ Skrevet 30. januar 2018 #1 Skrevet 30. januar 2018 Hei:) vi har nettopp fått en ny kattunge av rasen ragdoll. Jeg har lagt merke til at hun vasker seg veldig mye i øynene og at det ligger noe svart og hardt ved siden av øyet. Når jeg tar det vekk så kommer det tilbake kort tid etterpå. Er det normalt? Uten om dette så virker hun helt fin:)
Brimi Skrevet 30. januar 2018 #2 Skrevet 30. januar 2018 Sånn har katten min og. Har prøvd å spørre dyrlegen om det, men hun svarer unnvikende på det. Første gangen sa hun at det var clamydia (øyebetennelse), men det fortsatte å komme selv etter at katten ble friskmeldt. Ville tatt en tur til dyrlegen bare for å være sikker
Minya Skrevet 30. januar 2018 #3 Skrevet 30. januar 2018 Det er som regel "søvn" i øyekroken, som blir svart fordi katten er borti alt mulig og skal snuse på alt. Yngste her fikk det hele tiden da han var yngre, både svarte klatter i øyekrokene og svarte "buser" i nesa. Jeg plukket det vekk og det kom igjen. Når han ble eldre ble det mindre av det, men han har det innimellom fortsatt. Gamlepus har mye det samme, men hennes øyesøvn er som regel lysebrun. Blir noe mer av det hvis hun er litt forkjølet, men utenom det er det helt vanlig for våre katter.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå