Gjest NotNaomi Skrevet 22. januar 2018 #1 Skrevet 22. januar 2018 Her jeg bor er det en strekning på et par hundre meter uten fortau og bebyggelse . Det går lite mennesker langs denne strekningen , men i ettermiddag fikk jeg en mann etter meg . Han snakket i telefonen , så hørte at det var mann . Det som var , er at han gikk fort og kom ganske nær uten å passere meg . Det er veldig ubehagelig å ha en person rett bak seg på litt øde strekninger . Jeg hadde sett at han gikk forbi meg , og jeg saknet til og med farten for at han skulle gå forbi . Han gikk nemlig raskt i begynnelsen , for det hørte jeg jo da stemmen kom nærmere og nærmere da han snakket med noen i telefonen . Han gikk bare to , tre meter bak meg . Jeg så det da jeg så etter biler før jeg krysset veien . Føler kanskje at det er meg . At jeg er blitt litt for engstelig ( selv om jeg godt kan finne på å gå tur om natten i helger ! ) Men om du som mann var denne personen , ville du gått sånn rett bak meg en strekning på ca 100 m ?
AnonymBruker Skrevet 22. januar 2018 #2 Skrevet 22. januar 2018 3 minutter siden, NotNaomi skrev: Her jeg bor er det en strekning på et par hundre meter uten fortau og bebyggelse . Det går lite mennesker langs denne strekningen , men i ettermiddag fikk jeg en mann etter meg . Han snakket i telefonen , så hørte at det var mann . Det som var , er at han gikk fort og kom ganske nær uten å passere meg . Det er veldig ubehagelig å ha en person rett bak seg på litt øde strekninger . Jeg hadde sett at han gikk forbi meg , og jeg saknet til og med farten for at han skulle gå forbi . Han gikk nemlig raskt i begynnelsen , for det hørte jeg jo da stemmen kom nærmere og nærmere da han snakket med noen i telefonen . Han gikk bare to , tre meter bak meg . Jeg så det da jeg så etter biler før jeg krysset veien . Føler kanskje at det er meg . At jeg er blitt litt for engstelig ( selv om jeg godt kan finne på å gå tur om natten i helger ! ) Men om du som mann var denne personen , ville du gått sånn rett bak meg en strekning på ca 100 m ? Man tenker kanskje ikke noe over det, man kan jo ikke regne med at den foran er så engstelig for å ha noen bak seg. Han var sikkert ikke så oppmerksom på det som du tror, mulig han var distrahert av telefonsamtalen? Anonymkode: 30116...4ae 1
Gjest Overrasket Skrevet 22. januar 2018 #3 Skrevet 22. januar 2018 Nei. Jeg tenker faktisk bevisst på at kvinner kan synes det er ubehagelig, så i en slik situasjon ville jeg fortsatt å gå fortere for å gå forbi henne, smilt hvis vi fikk øyekontakt eller rett og slett bare byttet side til andre side av veien.
AnonymBruker Skrevet 22. januar 2018 #4 Skrevet 22. januar 2018 2 minutter siden, Overrasket skrev: Nei. Jeg tenker faktisk bevisst på at kvinner kan synes det er ubehagelig, så i en slik situasjon ville jeg fortsatt å gå fortere for å gå forbi henne, smilt hvis vi fikk øyekontakt eller rett og slett bare byttet side til andre side av veien. Tenker du generelt på oss som litt tandre og redde? Anonymkode: e13c3...a58
Gjest Terence Skrevet 22. januar 2018 #5 Skrevet 22. januar 2018 Slapp av, ikke alt handler om deg. Han gikk og pratet på telefonen, og ofret deg sannsynligvis ikke så mye som en tanke.
Gjest Overrasket Skrevet 22. januar 2018 #6 Skrevet 22. januar 2018 8 minutter siden, AnonymBruker said: Tenker du generelt på oss som litt tandre og redde? Anonymkode: e13c3...a58 Nei, jeg elsker sterke kvinner. Men fordi jeg vet at noen kan føle seg ille til mote tenker jeg bevisst over situasjoner som i åpningsinnlegget og forsøker å aktivt unngå at en slik situasjon oppstår. Jeg synes ikke jeg underuvrderer kvinner generelt bare fordi jeg ikke liker å skremme noen når natten er mørk og nærområdet folketomt.
Gjest NotNaomi Skrevet 22. januar 2018 #7 Skrevet 22. januar 2018 27 minutter siden, AnonymBruker skrev: Man tenker kanskje ikke noe over det, man kan jo ikke regne med at den foran er så engstelig for å ha noen bak seg. Han var sikkert ikke så oppmerksom på det som du tror, mulig han var distrahert av telefonsamtalen? Anonymkode: 30116...4ae Ja , jeg tenkte jo det :-) men det var bare en så ubehagelig opplevelse . Fyren virka hyggelig han stakkars . Hilsa jo da jeg kryssa veien . Men følte meg skikkelig truet . Sånn at jeg ikke hadde oversikt , men bare hadde han i hælene en strekning . Følte meg jo teit , men klarte ikke styre å ikke få litt hjertebank . Uff .
Gjest NotNaomi Skrevet 22. januar 2018 #8 Skrevet 22. januar 2018 29 minutter siden, Overrasket skrev: Nei. Jeg tenker faktisk bevisst på at kvinner kan synes det er ubehagelig, så i en slik situasjon ville jeg fortsatt å gå fortere for å gå forbi henne, smilt hvis vi fikk øyekontakt eller rett og slett bare byttet side til andre side av veien. Ja , ok . Godt å se at jeg ikke er helt på bærtur . Går ofte lengre turer om kveldene , om ikke akkurat den strekningen . Godt noen av dere tenker litt langt :-)
AnonymBruker Skrevet 22. januar 2018 #9 Skrevet 22. januar 2018 2 minutter siden, NotNaomi skrev: Ja , jeg tenkte jo det :-) men det var bare en så ubehagelig opplevelse . Fyren virka hyggelig han stakkars . Hilsa jo da jeg kryssa veien . Men følte meg skikkelig truet . Sånn at jeg ikke hadde oversikt , men bare hadde han i hælene en strekning . Følte meg jo teit , men klarte ikke styre å ikke få litt hjertebank . Uff . Da får du investere i en kniv, håndvåpen eller begge deler, om du ikke føler deg trygg mener jeg. Anonymkode: 30116...4ae
Gjest Axl Rose Skrevet 22. januar 2018 #10 Skrevet 22. januar 2018 Hvis hun har fin rumpe så Neida. Ikke med vilje i hvert fall.
funginger Skrevet 22. januar 2018 #11 Skrevet 22. januar 2018 I utgangspunktet synes jeg ikke det burde være nødvendig at menn skal bekymre seg for om dama blir redd hvis han ikke har noe motiv, men nå er det faktisk sånn at mange kvinner opplever at menn følger etter dem, roper etter dem, kommer med seksuelle bemerkninger eller nekter å slutte å snakke med deg selv om du tydelig har sagt fra at du vil være i fred. Jeg mener derfor at slik som situasjonen er burde menn ta hensyn til dette og gå forbi eller ligge langt bak. 1
Gjest NotNaomi Skrevet 22. januar 2018 #12 Skrevet 22. januar 2018 11 minutter siden, AnonymBruker skrev: Da får du investere i en kniv, håndvåpen eller begge deler, om du ikke føler deg trygg mener jeg. Anonymkode: 30116...4ae Haha . Alvorlig så er jeg ikke typen til å bruke våpen !! Hjelp . Da skulle jeg vært 100% sikker på at jeg var i livsfare . Men har tenkt tanken på at Pepperspray er en god ide å ha med . Men det er jo heller ikke lovlig . Selv om det kanskje burde vært .. vet ikke helt .
AnonymBruker Skrevet 22. januar 2018 #13 Skrevet 22. januar 2018 Akkurat nå, NotNaomi skrev: Haha . Alvorlig så er jeg ikke typen til å bruke våpen !! Hjelp . Da skulle jeg vært 100% sikker på at jeg var i livsfare . Men har tenkt tanken på at Pepperspray er en god ide å ha med . Men det er jo heller ikke lovlig . Selv om det kanskje burde vært .. vet ikke helt . Ja, kjedelig å dra avtrekkeren, for så å innse at du misforstod situasjonen. Men da får du jo en del år med gratis kost- og losji hvertfall. Anonymkode: 30116...4ae
Gjest NotNaomi Skrevet 22. januar 2018 #14 Skrevet 22. januar 2018 43 minutter siden, Terence skrev: Slapp av, ikke alt handler om deg. Han gikk og pratet på telefonen, og ofret deg sannsynligvis ikke så mye som en tanke. Alt handler om meg ? Kanskje du kan prøve å sette deg inn i situasjonen ? Gå hundre meter på en øde strekning med en som kommer raskt nærmere og så går 100 meter to , tre meter bak deg ? Han var nok ikke obs på meg sånn sett nei . Han virket som en ok fyr da jeg krysset veien . Det var bare en veldig ubehagelig opplevelse .
Gjest Daryl Dixon Skrevet 22. januar 2018 #15 Skrevet 22. januar 2018 Jeg holder meg generelt litt på avstand. Er jeg ute og går vil jeg ikke gå klint opp i fremmedfolk.
Gjest NotNaomi Skrevet 22. januar 2018 #16 Skrevet 22. januar 2018 4 minutter siden, AnonymBruker skrev: Ja, kjedelig å dra avtrekkeren, for så å innse at du misforstod situasjonen. Men da får du jo en del år med gratis kost- og losji hvertfall. Anonymkode: 30116...4ae Og ingen frihet ? Jeg elsker frihetsfølelse mest av alt , så gratis kost og losji er ikke så viktig akkurat :-D
AnonymBruker Skrevet 22. januar 2018 #17 Skrevet 22. januar 2018 Akkurat nå, NotNaomi skrev: Alt handler om meg ? Kanskje du kan prøve å sette deg inn i situasjonen ? Gå hundre meter på en øde strekning med en som kommer raskt nærmere og så går 100 meter to , tre meter bak deg ? Han var nok ikke obs på meg sånn sett nei . Han virket som en ok fyr da jeg krysset veien . Det var bare en veldig ubehagelig opplevelse . Fra galgenhumor til alvor: Jeg går hvor jeg vil. Så lenge jeg ikke går inn i intimsonen til folk, så kan de i grunn gi beng i om jeg er 100 meter bak dem eller 2-3 meter. Liker de ikke det, så får det gå en annen vei. Jeg er en lovlydig borger og kan fritt bevege meg der jeg ønsker. Anonymkode: 30116...4ae
Gjest NotNaomi Skrevet 22. januar 2018 #18 Skrevet 22. januar 2018 1 minutt siden, AnonymBruker skrev: Fra galgenhumor til alvor: Jeg går hvor jeg vil. Så lenge jeg ikke går inn i intimsonen til folk, så kan de i grunn gi beng i om jeg er 100 meter bak dem eller 2-3 meter. Liker de ikke det, så får det gå en annen vei. Jeg er en lovlydig borger og kan fritt bevege meg der jeg ønsker. Anonymkode: 30116...4ae Intimsoner er mer enn to , tre meter bak noen på en strekning på 100 meter . I halvmørket .
AnonymBruker Skrevet 22. januar 2018 #19 Skrevet 22. januar 2018 Jeg har en strekning hjem uten fortau, dårlig belysning og bare skog rundt. Jeg liker ikke at folk går like bak meg. Spiller ikke rolle hvilket kjønn. Uansett tid på døgnet. Jeg føler meg overhode ikke engstelig eller utrygg. Pleier å stoppe og styrer med mobilen til vedkommende har passert meg. Anonymkode: 1b812...6cd
AnonymBruker Skrevet 22. januar 2018 #20 Skrevet 22. januar 2018 12 minutter siden, NotNaomi skrev: Haha . Alvorlig så er jeg ikke typen til å bruke våpen !! Hjelp . Da skulle jeg vært 100% sikker på at jeg var i livsfare . Men har tenkt tanken på at Pepperspray er en god ide å ha med . Men det er jo heller ikke lovlig . Selv om det kanskje burde vært .. vet ikke helt . Du kan da kjøpe selvforsvarspray (det samme som pepperspray bare uten det ulovlige). Kan kjøpes på bobyguard. De fleste jeeg kjenner har det, + neglesaks i lomma just in case. Anonymkode: b6a6b...a82
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå