Gå til innhold

Tabell kalorier i dl


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Fikk tips om en tabell over matvarer hvor man kan måle kalorier i dl i stedet for gram. Finner den ikke i bokmerkene mine og googler men finner ikke det jeg leter etter. Er det noen som vet hva jeg sikter til? (Ikke utregning av kaloribehov eller BMI)

Endret av Miranda16
Videoannonse
Annonse
Skrevet
8 minutter siden, Pringle skrev:

Jeg ville ikke stolt på en slik tabell uansett. Det du trenger er en vekt og Matvaretabellen, men i akutt mangel av vekt kan du bruke oversikter over noen av de vanligste matvarene, som feks her: https://trinesmatblogg.no/tips_tings/vekt-og-mal-original/

Takk, men ikke helt. Vanskelig å forklare når jeg er så amatør på dette området

Skrevet

Bare prøv å forklar hva du lurer på?

Skrevet (endret)

Denne forteller deg hvor mange gram 1 dl er av en matvare. http://www.matoppskrift.no/sider/omformer.asp?ID=dl

Men det blir jo mye mer nøyaktig med en vekt. Dessuten trenger du ikke å vaske et målebeger for hver gang du skal ha litt mat. Det er vel ikke alt som er praktisk å måle i et målebeger heller :P Pålegg f.eks.

Endret av penny_

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...