Morea Skrevet 1. februar 2005 #1 Skrevet 1. februar 2005 Jeg har en venninne i utlandet som er matgal. Nå har hun klart å bestille noe virkelig godt reinsdyrkjøtt. Er det noen som har noen gode oppskrifter som ikke innebærer for norske råvarer ellers? (vet ikke om hun klarer å finne tyttebær i Hellas for eksempel..) Har funnet noen som ser gode ut på diverse nettsteder, men greit å høre om noen som faktisk er prøvd ut. Dama kan virkelig lage mat, så tror ikke vanskelighetsgrad har noe å si.
Arkana Skrevet 1. februar 2005 #2 Skrevet 1. februar 2005 Reinsdyrfilet med grønnsaksragu (4 pers.) ca 800 g ytrefilet av rein salt/pepper 3-4 ss finhakket timian 1 rødløk 2 gulrøtter 1 fennikel 10-12 champignon 2 ss balsamicoeddik 1 ss brunt sukker 1-2 ss hakket bladpersille Skjær av ev hinner på reinsdyrfileten. Hele fileter kan deles i to, slik at de blir lettere å behandle. Krydre fileten med salt og pepper. Brun filetene raskt i smør i en varm panne. Legg dem over i et ildfast fat og dryss over/rull dem i finhakket timian. Stek i varm stekeovn 180 grader i 15-20 min. Steketid avhengig av tykkelse. La filetene hvile i 10-15 min før de skjæres opp. Rens og del grønnsakene litt grovt opp. Stek i smør i en stekepanne til løken og grønnsaker er myke, men ikke brune. Tilsett balsamicoeddik og sukker og la det koke inn i ca 5 min. Dryss over hakket bladpersille ved servering. Server med potetmos. Reinsdyrhakk med potetlokk (4 porsj.) 400 g reinsdyrhakk 1 paprika 1 løk ½-1 squash 2 dl kraft 1 boks kremost med urter salt/pepper 6-8 poteter litt salt 1 dl revet ost 2 ss finhakkede urter Fres reinsdyrhakket i smør, tilsett finhakket løk, paprika og squash. Hell over kraft og tilsett osten. Smak til med salt og pepper og hell alt i en ildfast form. Del potetene i skiver og legg over reinsdyrhakket. Dryss over salt, ost og urter. Stekes ved 175 grader i ca 20 minutter.
Morea Skrevet 1. februar 2005 Forfatter #3 Skrevet 1. februar 2005 tusen takk! Den første der føler jeg at vil slå an!
Far til 2 Skrevet 1. februar 2005 #4 Skrevet 1. februar 2005 Det var dårlig gjort Arkana. Kl. er over 4 og jeg skal hjem å lage middag. Men jeg er stygt redd det ikke blir Reinsdyr selv om jeg fikk aldri så mye lyst på det Kansje jeg kan lure ungene til å smake på noe sånnt til helga ? Fint med data hvor jeg slipper alle de små gule lappene som både blir uleselige pga for mye skrift, blir krøllete eller rett og slett blir borte. Far til 2
Arkana Skrevet 1. februar 2005 #5 Skrevet 1. februar 2005 Det var dårlig gjort Arkana. Ja, jeg er slem sånn.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå