Varsio Skrevet 16. mars 2009 #7581 Skrevet 16. mars 2009 Lykke til, det går bra! Takk =) Ja, går nok bra, men huff..litt skummelt at det endelig skjer. hihi..
kairi Skrevet 16. mars 2009 #7582 Skrevet 16. mars 2009 Lykke til Varsio! Du må holde oss oppdatert på hvordan det har gått! *glede seg for dine vegne*! Jeg er veldig usikker om jeg skal vente til jeg får barn, eller nå.. Hva mener dere? Vokser puppene så mye mer..? de blir jo 'tomme' etter ammingen likevel,.. Dessuten vet jeg ikke om jeg vil vente så lenge.. Hvor ofte må silikonet skiftes? har hørt hvert 15 år, 10 til og med 5 år!
kairi Skrevet 16. mars 2009 #7583 Skrevet 16. mars 2009 Hørte nettopp at hvis man har silikonet under muskelen, og ammer samtidig, reduserer det danning av hard kapsel enn hvis du hadde silikonet over muskelen. Noen som har erfaring fra det?
sjokkoring Skrevet 16. mars 2009 #7584 Skrevet 16. mars 2009 Lykke til Varsio! Du må holde oss oppdatert på hvordan det har gått! *glede seg for dine vegne*! Jeg er veldig usikker om jeg skal vente til jeg får barn, eller nå.. Hva mener dere? Vokser puppene så mye mer..? de blir jo 'tomme' etter ammingen likevel,.. Dessuten vet jeg ikke om jeg vil vente så lenge.. Hvor ofte må silikonet skiftes? har hørt hvert 15 år, 10 til og med 5 år! Hadde samme dilemma selv, men tenker som så at jeg ikke vet hva som skjer i fremtiden, og at jeg tar det som det kommer. Må jeg re-opereres så får det bare være. Kan ikke utsette alt man har lyst til heller. Har du tenkt å få barn innen de neste 2 årene burde du vente da. Min PK sa at han syns det var dumt av de som reklamerte for "livs-tids" proteser, fordi det ikke finnes noe som varer hele livet. Men han mente protesene ikke måtte skiftes ut, bare dersom man hadde noen symptomer fra de, noe som ikke var vanlig før etter lang tid.
Varsio Skrevet 16. mars 2009 #7585 Skrevet 16. mars 2009 Lykke til Varsio! Du må holde oss oppdatert på hvordan det har gått! *glede seg for dine vegne*! Jeg er veldig usikker om jeg skal vente til jeg får barn, eller nå.. Hva mener dere? Vokser puppene så mye mer..? de blir jo 'tomme' etter ammingen likevel,.. Dessuten vet jeg ikke om jeg vil vente så lenge.. Hvor ofte må silikonet skiftes? har hørt hvert 15 år, 10 til og med 5 år! Takk Skal nok oppdatere dere ja hehe Jeg har to barn og ammet begge. Kan ikke si at puppene mine har forandret seg noe spesielt. De ble store og flotte i begynnelsen av ammingen pga melk, men hos meg ble de vanlige igjen relativt fort. Jeg har veid 52 kg og jeg har veid 72 kg, men puppene mine har ikke forandret seg en skit! grr.. hehe.. Men dette er jo også forskjellige fra person til person Men som en sa, om du vil ha barn innen kort tid er det jo greit å vente.
Bolligator Skrevet 16. mars 2009 #7586 Skrevet 16. mars 2009 Hei! Du kan se på bildene mine fra før og etter, mine var veldig slappe :-) Åååh, kan jeg? Det hadde vært så gøy å se bilder fra noen med samme utgangspunkt som meg sjøl. Sender deg mailadresse på PM! :D
Margot Skrevet 16. mars 2009 #7587 Skrevet 16. mars 2009 Må bare spørre siden du bor i Nordnorge.. Noen grunn til at du ikke vil bruke en klinikk oppi her? Er kirurgene i nord av siste sortering, ellerno sånt? Lurer fordi jeg har bestilt meg konsultasjon på den nye (og eneste) klinikken i Bodø. Har googla de som fy uten å finne noe som helst omtale fra tidligere pasienter. Litt snodig.. Jeg bor i Troms! Tror nok klinikk Stokkan i Tromsø sikkert er bra. Men jeg vil ha det beste, eller ihvertfall noe i topp fem sjiktet.. Og da velger jeg en anerkjent og erfaren klinikk sørpå i stedet.. For sikkerhetsskyld. Men sikkert bare jeg som er overforsiktig Jeg har sendt avgårde bilder (skrekk) og div opplysninger til klinikkene nå, og håper å få operasjon i løpet av mai. Mannen min og jeg er ikke helt gode venner for tiden :slåss: så det er dårlig timing.. Men det er på et vis mine penger jeg bruker, har jobbet endel overtid (selvom vi har felles økonomi). Og skal jeg ha dem til sommern så er det jo nå jeg må gjøre det.. Grrrr, han er gnien på dette her nå bare fordi han vet jeg vil det så veldig
Cienna Skrevet 16. mars 2009 #7588 Skrevet 16. mars 2009 I dag var jeg ute på tur og kjøpte sports BH Må si jeg fikk sjokk da jeg tok av bandasjen i dag morges....de var KNALLSTORE! De sto ut, og jeg ble litt redd dem må jeg innrømme.... Det er rart at de ser større ut uten BH...for med BH så de okey ut....Kjøpte Triumph Trippel Action Extreme, og den sitter som et skudd... Tok en liten tur på Tredemøllen også i dag...veldig rolig...var godt. Skal gå 4 x 15 min de neste dagene, og så heller øke med lenger intervaller etterhvert... Skjønner greien med støttebåndet for å si det sånn....de er temmelige spretne på toppen ja Skal ta den av til helgen....håper de har roet seg til da
pusurma Skrevet 16. mars 2009 #7589 Skrevet 16. mars 2009 Da har jeg vært på bh-shopping Det var sååååå utrolig gøy å kunne kjøpe det bhene som var fine i stede for å finne det med mest mulig push-up:) Gøy å finne ut hvilken str jeg er også.. 75C passer som et skudd:D Har ennå ikke angret et sekund..
Toffee Skrevet 16. mars 2009 #7590 Skrevet 16. mars 2009 Da har jeg vært på bh-shopping Det var sååååå utrolig gøy å kunne kjøpe det bhene som var fine i stede for å finne det med mest mulig push-up:) Gøy å finne ut hvilken str jeg er også.. 75C passer som et skudd:D Har ennå ikke angret et sekund.. Så moro! Var på BH-shopping selv i dag, men sliter en smule med størrelsene.. 70C blir en smule for lite, "festet" mellom cupene vil ikke ligge inntil huden og jeg får ikke dekket brystvortene. 70D er det ganske vanskelig å få tak i, selv de "dyre" undertøysbutikkene har dårlig utvalg i denne størrelsen. Må vel bare kikke litt mer. Luksusproblem at BH-ene er for små egentlig :hihi:
sjokkoring Skrevet 16. mars 2009 #7591 Skrevet 16. mars 2009 Så moro! Var på BH-shopping selv i dag, men sliter en smule med størrelsene.. 70C blir en smule for lite, "festet" mellom cupene vil ikke ligge inntil huden og jeg får ikke dekket brystvortene. 70D er det ganske vanskelig å få tak i, selv de "dyre" undertøysbutikkene har dårlig utvalg i denne størrelsen. Må vel bare kikke litt mer. Luksusproblem at BH-ene er for små egentlig :hihi: jeg fant 70d på lindex
OneWingedAngel Skrevet 17. mars 2009 #7592 Skrevet 17. mars 2009 Jeg tar sjansen og spør her siden det er så mange puppedamer her Tiihiii.. Jeg har silikonbryster som nå er 3 1/2 måned gamle. Skal til syden om 3 uker og vil gjerne ta noe solarium før slik at jeg ikke skal bli så solbrent. Jeg har alltid pleid å sole meg i bare trusa i solariumet. Men hvordan blir det nå med arrene?? Er det nok med bare teip over eller bør jeg dekke de til på noe vis? Er det dumt å sole meg med bare teip 3-4 ganger?? trenger ikke noe mer enn det for å få et greit grunnlag. og soler meg bare 20 min om gangen.... Og når jeg er i syden.. er soling toppløs FYFY eller går det fint så lenge jeg lar teipen stå på?? Hvordan har dere gjort det??
sjokkoring Skrevet 17. mars 2009 #7593 Skrevet 17. mars 2009 Jeg tar sjansen og spør her siden det er så mange puppedamer her Tiihiii.. Jeg har silikonbryster som nå er 3 1/2 måned gamle. Skal til syden om 3 uker og vil gjerne ta noe solarium før slik at jeg ikke skal bli så solbrent. Jeg har alltid pleid å sole meg i bare trusa i solariumet. Men hvordan blir det nå med arrene?? Er det nok med bare teip over eller bør jeg dekke de til på noe vis? Er det dumt å sole meg med bare teip 3-4 ganger?? trenger ikke noe mer enn det for å få et greit grunnlag. og soler meg bare 20 min om gangen.... Og når jeg er i syden.. er soling toppløs FYFY eller går det fint så lenge jeg lar teipen stå på?? Hvordan har dere gjort det?? Jeg fikk streng beskjed om at soling toppløs til sommeren ikke måtte forekomme, da arrene blir mørke av sola. De skal ikke ha sol på seg før ett år etter op. så jeg ville ikke tatt sjansen på å sole meg uten å dekke de til hverken i solarium eller i syden..
pusurma Skrevet 17. mars 2009 #7594 Skrevet 17. mars 2009 Jeg skal innrømme at jeg har tatt sol et par ganger etter operasjonen.. Men hadde da på teip, bh og dekket til puppene med en genser, så jeg hååååper det går greit;) Men fikk beskjed av legen om at jeg måtte bruke høy solfaktor på puppene første sommeren.. Jeg har snittett i brystvorten så huden der er mørk fra før av. Er 6-7uker siden operasjonen og jeg kan knapt se at det har vært noe sår der:)
sjokkoring Skrevet 17. mars 2009 #7595 Skrevet 17. mars 2009 (endret) PUPPEDAMER! Hvor lang tid tok det før dere begynte å strekke armene over hodet, (f.eks ta ned ting fra høye hyller i skapet) og bære tunge ting (som bæreposer fra butikken)? Det er nå 3 uker og 1 dag siden op., jeg har fortsatt litt vondt, og lurer på om dette er normalt, eller om det er fordi jeg kanskje tar for lite hensyn? Syns det blir dumt å be om hjelp til alt fortsatt, og ofte er jeg jo aleine, så må klare meg selv, men vil jo ikke ødelegge de nye puppene... Spurte på klinikken, og hun sykepleieren sa jeg skulle vente med disse tingene like lenge som jeg skulle ha båndet på, altså 6 uker... Og når kan jeg ligge på siden og magen igjen? Savner å ligge på magen.. Endret 17. mars 2009 av sjokkoring
Rødtoppen86 Skrevet 17. mars 2009 #7596 Skrevet 17. mars 2009 Mine pupper er tre mnd på onsdag, og jeg kjenner det enda hvis jeg skal strekke meg skikkelig, men da mener jeg skikkelig. Går helt fint å ta ned ting fra skapene så lenge jeg ikke må stå på tær. Det gjør ikke vondt, men jeg kjenner liksom at det strekker litt. Tenker at jeg muligens må prøve å tøye litt. Brystmusklene har sikkert blitt litt stive siden jeg ikke har brukt dem så mye i det siste
sjokkoring Skrevet 17. mars 2009 #7597 Skrevet 17. mars 2009 Mine pupper er tre mnd på onsdag, og jeg kjenner det enda hvis jeg skal strekke meg skikkelig, men da mener jeg skikkelig. Går helt fint å ta ned ting fra skapene så lenge jeg ikke må stå på tær. Det gjør ikke vondt, men jeg kjenner liksom at det strekker litt. Tenker at jeg muligens må prøve å tøye litt. Brystmusklene har sikkert blitt litt stive siden jeg ikke har brukt dem så mye i det siste men når begynte du å ikke følge "ikke armene over brysthøyde og ikke løfte mer en 1kg" reglene?
Rødtoppen86 Skrevet 17. mars 2009 #7598 Skrevet 17. mars 2009 men når begynte du å ikke følge "ikke armene over brysthøyde og ikke løfte mer en 1kg" reglene? Jeg begynte å jobbe igjen etter 2,5 uker og jeg jobber i barnehage, så da ble det løfting, men så lite som mulig. Brukte alle mulige metoder for å ikke anstrenge brystmusklene, så det gikk i biceps og rygg hehe... Måtte rydde ut av oppvaskmaskin og sette i skap også, så det tok jeg veeeeldig rolig og forsiktig. Det har gått veldig bra, så lenge man tar det med ro og kjenner etter
Iffi Skrevet 17. mars 2009 #7599 Skrevet 17. mars 2009 Jeg tar sjansen og spør her siden det er så mange puppedamer her Tiihiii.. Jeg har silikonbryster som nå er 3 1/2 måned gamle. Skal til syden om 3 uker og vil gjerne ta noe solarium før slik at jeg ikke skal bli så solbrent. Jeg har alltid pleid å sole meg i bare trusa i solariumet. Men hvordan blir det nå med arrene?? Er det nok med bare teip over eller bør jeg dekke de til på noe vis? Er det dumt å sole meg med bare teip 3-4 ganger?? trenger ikke noe mer enn det for å få et greit grunnlag. og soler meg bare 20 min om gangen.... Og når jeg er i syden.. er soling toppløs FYFY eller går det fint så lenge jeg lar teipen stå på?? Hvordan har dere gjort det?? Jeg tok mye solarium før operasjonen, men etter operasjonen har jeg enda ikke turt å ta solarium (snart 8 uker siden nå). Jeg tror ikke det er særlig lurt med solarium før det har gått en del måneder. Jeg ville turt å gjøre det om jeg dekket til hele puppene med en genser eller noe, men jeg har ikke lyst til å få "genserskille", hehe. Selvbruning får holde for meg noen måneder til Jeg har solet meg utendørs i sydligere strøk etter operasjonen. Da hadde jeg på teip, bikinitopp som dekket teipen godt (det ser ganske dumt ut med teip som synes for alle sammen, hehe) og jeg brukte MYE solkrem på puppene. Passet på å smøre dem godt hele tiden. Tok ingen sjanser, og det gikk helt fint Fikk et svakt bikiniskille. Sole meg toppløs gjør jeg uansett aldri, annet enn vanligvis i solarium da Jeg tror nok ikke teipen vil beskytte mot solen særlig godt, så jeg vil anbefale deg å ha en bikinitopp som dekker over den, sånn som jeg hadde.
Bolligator Skrevet 17. mars 2009 #7600 Skrevet 17. mars 2009 Iiik! Er det noen som har e-post adressa til Oslo plastikkirirgi? Skal sende de bilder og informasjon nå. "Send oss skjemaet og bildet på e-post" skriver de, men de skriver jo ikke mailadressa si noe sted! Noen som har den? Fortfort?
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå