Sessan_ Skrevet 13. oktober 2017 #1 Skrevet 13. oktober 2017 Jeg trenger å komme igang med trening, men sliter litt med å finne ut hva slags treningsform jeg skal gå for. Derfor ønsker jeg meg litt inspirasjon i form av å høre hva slags trening andre driver med. Kanskje nevner noen en treningsform som jeg ikke har tenkt på selv, men som kan være midt i blinken for meg. Så: hva slags treningsform driver du med? Og eventuelt, hva er pluss og minus ved din treningsform? (F.eks pluss: gøy, sosialt, effektivt etc. Minus: dyrt, lang reisevei, osv.)
AnonymBruker Skrevet 13. oktober 2017 #2 Skrevet 13. oktober 2017 Jeg driver med kampsport og synes det er kjempegøy:) Kampsport trener egentlig det meste(utholdenhet, styrke, fleksibilitet osv.), det er sosialt og bygger under selvtilliten:) Og så er det en sånn ting som er kjekt og ha om man nå først skulle havne i farlige situasjoner hvor en må forsvare seg. Det er sikkert forskjell fra klubb til klubb, men min klubb tar hensyn til at man er individer og er på ulike nivå. Jeg startet forresten som voksen. Klarer egentlig ikke tenke på at det er noen minus:P Ikke er det dyrt, ikke er det langt unna... Ok, du får en del blåmerker men jeg har aldri skadet meg på trening. Anonymkode: 73896...6a2 1
Sessan_ Skrevet 13. oktober 2017 Forfatter #3 Skrevet 13. oktober 2017 52 minutter siden, AnonymBruker skrev: Jeg driver med kampsport og synes det er kjempegøy:) Kampsport trener egentlig det meste(utholdenhet, styrke, fleksibilitet osv.), det er sosialt og bygger under selvtilliten:) Og så er det en sånn ting som er kjekt og ha om man nå først skulle havne i farlige situasjoner hvor en må forsvare seg. Det er sikkert forskjell fra klubb til klubb, men min klubb tar hensyn til at man er individer og er på ulike nivå. Jeg startet forresten som voksen. Klarer egentlig ikke tenke på at det er noen minus:P Ikke er det dyrt, ikke er det langt unna... Ok, du får en del blåmerker men jeg har aldri skadet meg på trening. Anonymkode: 73896...6a2 Takk for svar. Kampsport er faktisk en av treningsformene jeg har vurdert. Kanskje litt dumt spørsmål men er det mye løping/hopping involvert? Spør fordi jeg har en betennelsestilstand i bena som begrenser muligheten for harde nedslag.
Wiggins Skrevet 13. oktober 2017 #4 Skrevet 13. oktober 2017 Da jeg drev med kampspory var det mye hopping involvert som oppvarming og som grunntrening, men det avhenger veldig av hvem som er instruktøren din. Andre forslag: svømming (kanskje kjedelig, men skånsomt med tanke på betennelse), bordtennis, dans etc. Sykling er jo også skånsomt for sener og ledd, men sykkelsesongen er en smule på hell nå. Det er fortsatt helt greit å sykle de fleste steder i landet, men det er ikke så fint som når det er varmere i været. For å sykle når det er kjølig: buf på hodet under hjelmen, ordentlige sykkelhansker kjøpt på sykkelbutikk og buf rundt halsen, pluss en god sykkeljakke. 1
Sessan_ Skrevet 13. oktober 2017 Forfatter #5 Skrevet 13. oktober 2017 2 timer siden, Wiggins skrev: Da jeg drev med kampspory var det mye hopping involvert som oppvarming og som grunntrening, men det avhenger veldig av hvem som er instruktøren din. Andre forslag: svømming (kanskje kjedelig, men skånsomt med tanke på betennelse), bordtennis, dans etc. Sykling er jo også skånsomt for sener og ledd, men sykkelsesongen er en smule på hell nå. Det er fortsatt helt greit å sykle de fleste steder i landet, men det er ikke så fint som når det er varmere i været. For å sykle når det er kjølig: buf på hodet under hjelmen, ordentlige sykkelhansker kjøpt på sykkelbutikk og buf rundt halsen, pluss en god sykkeljakke. Takk for tips. Svømming har vært i tankene. I så fall må jeg passe på å holde høy nok intensitet, så det faktisk gir treningseffekt og ikke bare blir «kosesvømming». Sykkel har jeg også vurdert. Har null sykkelutstyr da (ikke engang sykkel) men man trenger kanskje ikke allverdens fancy greier for å komme igang. Men må innrømme at jeg er ganske skeptisk til å sykle på snø og is. Skjønner ikke at folk tørr å sykle om vinteren.
Wiggins Skrevet 14. oktober 2017 #6 Skrevet 14. oktober 2017 8 hours ago, Sessan84 said: Takk for tips. Svømming har vært i tankene. I så fall må jeg passe på å holde høy nok intensitet, så det faktisk gir treningseffekt og ikke bare blir «kosesvømming». Sykkel har jeg også vurdert. Har null sykkelutstyr da (ikke engang sykkel) men man trenger kanskje ikke allverdens fancy greier for å komme igang. Men må innrømme at jeg er ganske skeptisk til å sykle på snø og is. Skjønner ikke at folk tørr å sykle om vinteren. Det fins piggdekk til sykkel. Det gjelder å bruke dekk som er brede med mange pigger, slik at det blir stor kontaktflate mot underlaget. På bar asfalt kan piggene skli hvis man svinger for brått, så man må ta det litt pent når det er vinter uten snø.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå