male32 Skrevet 12. oktober 2017 #1 Skrevet 12. oktober 2017 På Tv2 Hjelper deg i dag (eller var det matkontrollen?) testet de oppvaskpulver. Billigmerkene mot Sun. Overraskende nok vasket ingen av disse rent. Verst var det vel for Rema sitt eget (det jeg bruker). Sun vasket litt bedre enn de andre, men ikke mye. I en test de tidligere gjorde, hvor de testet tabletter mot pulver, fikk de veldig bra resultat med pulver. De brukte ATP måler i begge testene for å måle hvor rent det var. I testen fra i fjor, målte de verdier under 250. Med oppvasktabletter hadde de verdier over flere tusen. I dagens test brukte de også ATP måler, og fikk verdier på mange tusen med oppvaskpulver. Hvordan kan det være så stor forskjell? Hvorfor fikk de ren oppvask med pulver i den testet fra i fjor, mens denne gangen var oppvasken skitten etterpå? Er Rema 1000 sitt oppvaskpulver ikke bra nok? Mitt har forøvrig klumpet seg veldig.
Djungelvrål Skrevet 12. oktober 2017 #2 Skrevet 12. oktober 2017 Da vi byttet oppvaskmaskin måtte vi gå over fra tabletter til pulver. Hadde en Bosch som duret i nesten 10 år og måtte kjøpe whirlpool for at ikeafronten skulle passe. Vi bruker sun-pulver. Ingening annet funker.
AnonymBruker Skrevet 12. oktober 2017 #3 Skrevet 12. oktober 2017 Kanskje det er forskjell på maskinen eller noe annet? jeg bruker alltid pulver, synes det virker logisk at det er best men vet ikke jeg Anonymkode: d8b72...df0
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå