Gå til innhold

Pensjon fra arbeidsgiver


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvor mye har dere i OTP fra arbeidsgiver? Jeg får 2% av årslønn etter at 1G er trukket fra. Er veldig misfornøyd da jeg hører om andre som har over 8%, samt de med ytelsesbasert pensjon.

Anonymkode: 60890...b7f

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Da har du vel det laveste det er lovlig å gi. (Altså det arbeidsgiver er lovpålagt å gi.)

Det er skrekkelig dårlig, og du bør da ha en lønn som er høy nok til at du kan spare til pensjon ved siden av.

Jeg har ytelse...

Anonymkode: d216d...a1b

Skrevet

Det er veldig lite. Vi har innskuddspensjon, hvor 5% av inntekt mellom 1G og 12G blir satt av årlig. I forrige jobben min var det vel samme, men med 4%. 

Da bør du være flink å spare til pensjon selv, og lønnen bør stå i forhold til at de sparer så lite for deg. 

Anonymkode: e3b04...072

Skrevet

Vi har 5%, de som er maks inntil ca 7,1G, ser det har kommet nye regler med 7% i 2017

Mellom 7,1G og til 12G, får en 25,10%

Over 12G for 0%

Ja, så med unntak av de over 12G = 93 634 * 12 = 1 123 609, så alså for de i mellomskiftet mellom 7,1 til 12 G er vinnerene, de som tjener mellom 664 804 og 1 123 608, oftest mellomledelsen alså

 

Anonymkode: ebf20...d93

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...