AnonymBruker Skrevet 14. august 2017 #1 Skrevet 14. august 2017 Skal reise med hundene mine på tog for første gang (tar en hund hver, de er under 40cm i skulderhøyde). I bil er de grei og ligger fint i bur. Blir alle med dyr plassert i samme vogn? kan man gjøre regne med at det også kSn være katter i samme vogn? Hundene kan bjeffe om de ser andre hunder (trener på det), kan det da være lurt med slik bjeffestopp rundt snuten (kun på toget om de ikke gir seg med bjeffing). Hsr aldri brukt slik før, men mye bjeffing kan jo plage andre. Kan de være i bur? Anonymkode: a6d55...951
AnonymBruker Skrevet 14. august 2017 #2 Skrevet 14. august 2017 Hatt med mine hunder på tog, trikk, buss, tbane etc hundrevis av ganger. Lager ikke så mye ut av det. Bare har med hunden inn. Dersom hundene sitter og bjeffer inne på toget og forstyrrer andre er selvfølgelig ikke det greit. Men er sjelden man møter på andre hunder. Anonymkode: 422b9...a2e
Kragebein Skrevet 14. august 2017 #3 Skrevet 14. august 2017 Vi tok tog med vår lille hund i fjor sommer, en tur på 9 timer hver vei. Alle dyr på toget hadde plass i samme vogn, så det var vel 4-5 andre hunder i vognen begge veier. Vi bygde et lite fort med teppene vi fikk på reisen, slik at hunden vår kunne ligge på gulvet foran oss uten å kunne se noe rundt oss, ettersom han fint kan bjeffe noe på andre hunder. Den ene veien var det to hunder som lå og snakket sammen og prøvde å leke hele turen, det var det naturlig nok ingen andre i vognen som satt pris på. Hvis du har bur som du får plass til under setet og hundene er rolige i buret vil jeg anbefale å bruke det.
Arata Skrevet 14. august 2017 #4 Skrevet 14. august 2017 Hvordan streknings skal du med tog da? På Nordlandsbanen har de hvertfall en egen vogn for kjæledyr, og der er alle de som har med dyr plassert. Sist jeg tok toget var det dermed 10 hunder og 1 katt i samme vogn, det gikk for det meste helt fint, men eierne hadde god kustus på hundene sine, og katten satt i bur.
IronMaiden Skrevet 14. august 2017 #5 Skrevet 14. august 2017 Vanligvis er det en vogn som er satt av til de som reiser med dyr (men de blir fylt opp med barnefamilier og andre reisende også). I denne vognen plasserer de alle som reiser med dyr, uansett hva slags dyr det er. Sist eg tok tog med hunden min satt det en person med hund rett ved siden av, og en rett bak oss, samt flere hunder i umiddelbar nærhet. Så de kan sitte ganske tett på. Min erfaring er at hundene forholder seg relativt stille og rolige på toget uansett, da det er en ny situasjon og nytt sted, der de kanskje ikke ønsker å yppe til noe bråk. Eg har reist en del med hund på tog, og det har alltid gått veldig fint for seg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå