Gå til innhold

god nybegynnertips til meg?


Gjest anonym

Anbefalte innlegg

Gjest Anonymous

skal starte å slanke meg og trene og trenger noen gode tipd for hvordan holde ut og gjøre det best mulig..ønsker å se resultater snarest... vil ned i vekt og stramme opp her og der

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fortsetter under...

Du må finne deg i at det tar tid. Smør deg med tålmodighet, dette skal vare, ikke sant?

Trening: annenhver dag med organisert trening hvis du starter med noe sånt, i tillegg til tur og bevegelse minst en halvtime hver dag. Trener du ikke så husk at du må bevege deg en times tid hver dag i alle fall. Tur, trapper, trimsykkel foran tv-en...

Kosthold: Du skal legge om, ikke slanke deg. Spis sunt, ofte, meld deg gjerne på kurs, litt lettere på Dagbladet etc. Men ikke fall for lumske hurtigkurer med tabletter, pulver etc, det gjør deg bare feitere på langen.

Lykke til.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest TiaMaria25

Jeg har gått ned 5-6 kg på et halvt år, og det ser ut til å vare! Har gjort det i samarbeid med legen. Har kutta ut alt godteri og kioskmat (bortsett fra nøtter av og til). Har økt treningsdager til 3 ganger i uka. Har også prøvd å unngå sene måltider, fast food osv.

Egentlig er det bare sunn fornuft, mindre inn i munnen enn man beveger seg. Og du; la det gå sakte, da varer det! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og om du trener styrke (og det bør du for mer muskler forbrenner mer) så legg på mer tyngde etterhvert. Når du kjenner at det begynner å gå greit, utfordre deg sjøl og legg på mer. Det er når du blir støl du har fremgang :-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Annonse

Gjest Litjmæ
Og om du trener styrke (og det bør du for mer muskler forbrenner mer) så legg på mer tyngde etterhvert. Når du kjenner at det begynner å gå greit' date=' utfordre deg sjøl og legg på mer. Det er når du blir støl du har fremgang :-)[/quote']

:Nikke:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest Anonymous

for å holde ut så må du gjøre ting du synes er gøy. mange som ikke er så vant til å trene liker svømming (ikke svett og liten dårlig belastning). Det kan også lønne seg å melde seg inn i treningsstudio og gå på gruppe timer (aerobic og spinn)- lettere å trene når noen sier hva du skal gjøre

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Start forsiktig. tren utholdenhetstrening 2-3 ganger i uken, og styrketrening1-2 ganger i uken.

Velg idretter du trives med og liker godt! Ikke jogg bare fordi det er bra for deg, du må like det også! hvis ikke er det lett å hoppe over, hvis du skjønner!

Og ikke sett deg for store mål til å begynne med. da gir du fort opp

Drikk masse vann, spis små, hyppige måltider, velg sunn næringstett mat, og spis masse frukt og grønnsaker!

Lykke til!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...