Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Gjest Anonymous
Skrevet

Hei folkens

Vi har en venninne som har store samlivs problemer, hennes mann krever seperasjon, han forteller henne ikke hele sannheten hvorfor han ønsker seperasjon, men bruker barna som årsak, dvs. han mener at hun er ikke god mor, som vi mener at ikke er sant!!

De eier hus sammen, med gjeld... han er førtidspensjonist.

Men det som vi lurer på hva kan en arbeidsledig kvinne gjøre, med 2 barn, 4 år og 1 år?

Hva er hennes økonomiske fremtid?

Hvordan står hun rent juridiskt med forhold til barna?

Finnes det krisesenter som hun kan henvende seg til?

(Nb. der er INGEN vold eller slikt i denne saken)

Mvh

J&O

Videoannonse
Annonse
Skrevet

hvert fylke har en form for krisesenter. Hun bør kontakte familiekontoret og trygdekontoret. Med så små barn har hun muligens rett på overgangstønad..

Gjest Anonymous
Skrevet

Dersom man ønsker separasjon og har barn må man innom mekling. Da vil man prøve å løse saker som angår barna og da vil han nok måtte forklare hvorfor han ønsker separasjon. Etterhver må de også bli enige om hvordan omsorg for barna, eiendom, bidrag osv skal fordeles.

Her finner du noen mer generell info fra fylkesmannen, i oslo riktignok, men de samme reglene gjelder vel i alle fylker.

http://www.fylkesmannen.no/fmt_fagomrade.a...=4837&tgid=4746

Jeg vil anbefale å ta kontakt med familievernkontoret i kommunen, de vet litt mer om hvordan man skal gå fram og de har erfaring i sånne saker.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...