Gå til innhold

Pizzasaus, hvilken kan anbefales?


Anbefalte innlegg

Gjest Anonymous
Skrevet

Jeg lurer på hva slags pizzasaus dere bruker når dere lager pizza? Jeg har til nå pleid å bruke toro pizzafyll, sånn pulver som man løser opp i vann og heller over kjøttet. Men jeg er så lei denne! Er det noen som har andre forslag til saus? Noen som har prøvd Idun pizzasaus?

Skrevet

Vi bruker pizzasausen fra Dolmio. Knallgod :wink:

Skrevet

Er purist når det gjelder pizzasaus, og foretrekker den "hjemmelagde" som vi brukte på videokveldene på ungdomsskolen :ler:

Nemlig... stekt kjøttdeig med en boks tomapuré over... smøres ut over pizzabunnen med ost på toppen.

man kan evcentuelt frike ut med oregano... men det gjør ikke jeg.

Veldig enkelt og godt.

Ellers lager jeg ofte hvit pizza med kylling, sjampinjong, creme fraiche og norzola. Oppskriften ligger her et sted...

Skrevet

Vanligvis bruker vi et sånt glass (Felix?)

Den er helt OK.

Men jeg synes at det er best med knuste tomater som får putre i en god halvtime og tilsettes tomatpurè, masse krydder og en skvett olivenolje.

Skrevet

Vi fant oppskrift på en utrolig god pizzasaus på matmons.net.

Lett å lage og bedre enn alle andre sauser jeg har smakt...

Pizzasaus

Verdens beste og enkleste pizzasaus

Tilberedningstid: 3 min.

Ingredienser:

1 boks hermetiske tomater

1 dl tomatpuré

1 dl olivenolje

1 dl vann

hvitløk, organo, salt og pepper

Tilberedning:

Bland alt, kjør med stavmikser. Krydder ettersmak.

Skrevet

Jeg må ha hjemmelaget pizzasaus og denne er min favoritt. En stor løk og 4-5 hvitløksfedd (eller så mange/få du vil) hakkes og freses i en panne. Så har jeg i en boks hermetiske tomater, ½ boks tomatpuré, litt sukker, salt/pepper, et laurbærblad, oregano og basilikum. Dette får småkoke 30 minutter. Så fisker jeg ut laurbærbladet og har sausen i en blender/foodprocessor og kjører den glatt og fin. En slik porsjon holder til 3 store pizzaer, så jeg fryser ned resten.

Gjest Betty Boop
Skrevet

2 dl creme fraiche med presset hvitløk.

Skrevet
Vi bruker pizzasausen fra Dolmio. Knallgod :wink:

Vi bruker også Dolmio, men ikke pizzasausen. Favorittpizzaen lager jeg med et glass pastasaus, det med ekstra champinjoung. Først steker jeg finhakket løk, 1/2 squash i terninger og noen oppskjærte friske champinjoung (er det sånn det skrives??) + 300 gram brunet kjøttdeig. Blander i glasset med pastasaus, legger det oppå pizza-bunnen og strør ost på. Blir veldig godt.

Funker å lage sausen selv. Ha i det som er nevnt, men erstatt Dolmio-glasset med hermetiske tomater, tomatpure, purre, oregano, basilikum, salt, pepper, litt revet gulrot. Blir også veldig godt, men tar litt lenger tid å lage.

Gjest Anonymous
Skrevet
Vi fant oppskrift på en utrolig god pizzasaus på matmons.net.

Lett å lage og bedre enn alle andre sauser jeg har smakt...  

Pizzasaus

Verdens beste og enkleste pizzasaus

Tilberedningstid: 3 min.

Ingredienser:

1 boks hermetiske tomater

1 dl tomatpuré

1 dl olivenolje

1 dl vann

hvitløk, organo, salt og pepper

Tilberedning:

Bland alt, kjør med stavmikser. Krydder ettersmak.

Helt enig. Enkel å lage, skal ikke oppvarmes og

smaker best. I min variant bruker jeg

1 boks hakkede tomater (400g).

1 boks tomatpuré (100g ++)

2-3 hvitløksbåter (hakket i små biter)

1 ss olivenolje

1 ts oregano

1 ts basilikum

0.5 ts chilipulver

1 ts sukker

salt og pepper

Kan godt hende jeg bruker mere krydder. Må

smakes til.

Jeg tar vekk sausen fra de hakkede tomatene før

alt blandes og legger til etterpå om nødvendig.

Holder til en stekeplate.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...