havsa Skrevet 11. mai 2017 #1 Skrevet 11. mai 2017 Hei! For en uke siden hadde jeg en diagnostisk kikkhullsoperasjon hvor de gikk inn på en side og gjennom navlen, ble ikke gjort noe mer enn å ta en vevsprøve. Noen som har erfaringer med tunge løft og trening (styrkeløft) etter lignende inngrep? Vil gjøre det trygt og uten å øke risiko for kjipe komplikasjoner, men hater tradisjonell kondisjonstrening på mølle og lignende. Litt bakgrunnsinfo: Jeg trener tung styrke med mål om å øke i knebøy, markløft og benkpress. Maxløft før operasjonen var på 90 kg knebøy, 105 kg markløft og 52,5 kg benkpress. Jeg trener for eksempel med 65-80 kg knebøy flere ganger i uken. Finner veldig lite om hvor lenge jeg skal vente med tunge løft i denne typen øvelser igjen, og er litt nervøs for å gjøre noe galt som kan øke risikoen for brokk i arret og lignende. Legen hadde ingen retningslinjer for denne typen trening, kom bare med noen generelle utsagn om hverdagslig aktivitet og kondisjonstrening.
AnonymBruker Skrevet 11. mai 2017 #2 Skrevet 11. mai 2017 Det må du snakke med lege om Anonymkode: 561d2...274 1
AnonymBruker Skrevet 11. mai 2017 #3 Skrevet 11. mai 2017 Jeg har hatt flere kkkhullsoperasjoner. Vanligvis er beskjeden å ta det med ro med trening og tunge løft i 6 uker, for så å øke langsomt uansett om de har gjort noe inngrep eller bare kikket. Du må huske på at jele bukhulen din har blitt fyllt med gass, fordi legen skal kunne se og jobbe inni bukhulen din. Gassen er vel knapt fullstendig gått ut av kroppen din etter en uke. Anonymkode: 0a1ef...787 1
havsa Skrevet 11. mai 2017 Forfatter #4 Skrevet 11. mai 2017 3 timer siden, AnonymBruker skrev: Jeg har hatt flere kkkhullsoperasjoner. Vanligvis er beskjeden å ta det med ro med trening og tunge løft i 6 uker, for så å øke langsomt uansett om de har gjort noe inngrep eller bare kikket. Du må huske på at jele bukhulen din har blitt fyllt med gass, fordi legen skal kunne se og jobbe inni bukhulen din. Gassen er vel knapt fullstendig gått ut av kroppen din etter en uke. Anonymkode: 0a1ef...787 Takk for svar! Jeg har ingen ambisjoner om å sette i gang med tung trening med det første nei, men vil gjerne kunne begynne med litt lett snart dersom det er trygt. Jeg er fin i formen og var heldig og fikk lite luftsmerter, så de var borte etter 3-4 dager.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå