Gå til innhold

Hva får du som ufaglært i lønn i din jobb? (Butikk/restaurant/vikar/assistent)


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Hei, 

jeg lurer på hva det er vanlig å få i lønn som ufaglært. Gjerne uten ansiennitet, men startlønn. 

F.eks dere som jobber på Rema 1000, Dolly Dimples, pleieassistent uten annen erfaring eller fag som øker lønnen, hva har dere i lønn? 

Skriv timelønn og hvor du jobber. :) 

Anonymkode: e60b0...eaa

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Jobber i kommunal barnehage. Har fått 10 års annsanitet og 346.000 i årslønn.  

Anonymkode: 6e15b...b7f

Skrevet

155 kr/t på dagligvare :)

AnonymBruker
Skrevet

158kr/t på dagligvare.

160kr/t som pleieass. I kommunen, 290.000 i årslønn :) 

Anonymkode: 25766...6e6

Skrevet

Jobber i dagligvare så får tarifflønn, men har maksønn da, startlønna er 158 om jeg husker riktig. Har man fagbrev er det bare 9,50 mer i timen.

Skrevet

166 dagligvare. 

AnonymBruker
Skrevet

Takk for svar folkens! 

Grunnen til at jeg spør er fordi jeg har fått beskjed om at jeg vil få 122 kr i timen, noe jeg i grunn synes er litt lavt. Det er ikke snakk om noe tillegg for kveld eller noe heller. De sier det er fordi jeg er ufaglært, men de fleste som jobber på dagligvare er jo ofte ufaglært. Lønnen betyr noe, og da vil jeg nesten heller skaffe meg en jobb på den lokale Rema-butikken. 

Vil gjerne høre flere eksempler på hva startlønn som ufaglært i din jobb er! Lurer på om dette er helt uvanlig, eller om det bare er dere som har svart som får god lønn. 

TS

Anonymkode: e60b0...eaa

AnonymBruker
Skrevet

Kontorvikar i kommunen: 142 kr i timen

Statlig spesialistbutikk: 218 kr i timen

 

Ufaglært, veldig lite - om noe - ansinnitet, ingen viderekurs enda

Anonymkode: e95b0...ac3

AnonymBruker
Skrevet

190 pluss tillegg etter kl 18 på hverdager, og etter kl 13 på lørdager. Jobber på Kiwi. 

Anonymkode: 40f15...433

AnonymBruker
Skrevet

Det høres lite ut med 122 kr pr time. Jeg jobber på en videregående skole. Elever som er leid inn som leksehjelpere på leksekafe på kveldstid, får 124 kr pr time+kveldstillegg (husker ikke om det er 22 el 24 kr ekstra pr time).  Dette er ungdommer på 17 år uten ansiennitet. 

Anonymkode: 0eca2...ea9

AnonymBruker
Skrevet

205 kroner timen. Butikkmedarbeider. 

Anonymkode: 6583e...5a9

AnonymBruker
Skrevet

Jobber i daglivarebutikk.. Får 200 kr pr time. Da er 9,50 i fagbrev med

Anonymkode: fcfaa...b08

AnonymBruker
Skrevet

124 i timen, som er helt ekstremt lite etter min mening. Er 20 år og har jobbet i butikk lenge. Er drittlei og mange vil ha høyere lønn, men selskapet er grådige som fy. De nekter oss kveldstillegg også. Jeg er selvfølgelig på leting etter annen jobb. Jeg høres ut som en gretten og dårlig medarbeider, men tro meg, jeg gjør en god jobb og får masse ros. Men jeg synes absolutt de kunne gitt oss høyere lønn, når man snart er 21. Jeg tjener mindre i timen i denne jobben enn i en annen jobb da jeg var 16 år liksom. 

122 kr er kjempelite. 

Anonymkode: a0837...052

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...