Gå til innhold

Mensen - spiser som en gal!


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Hei.

Jeg går på p-piller og i dag er dagen jeg skal ha mensen. Har hoppet over syklusen i 3 mnd pleier egentlig å maks hoppe over syklusen 2 mnd en denne gang "rakk jeg ikke" ha mensen så nå kom det egentlig litt av seg selv mulig fordi kroppen ikke var vant til å ha mensfri så lenge. Hatt litt små blødninger i disse dager, så da var det på tide å ha en pillefri uke :) 

Problemet nå som jeg ikke kan huske å ha opplevd siden jeg begynte på pillen for 6 år siden er at vekta gikk til himmels og matlysten eksploderte. Klarer ikke å slutte å spise å vet ikke hva eller hvor jeg skal gjøre av meg. Vil ha alt! Normalt merker jeg lite forskjell på vekten, og på matlysten, men hva har skjedd nå ? Kan jeg få vektøkning og matlyst til de grader selv om jeg går på pillen ?

Akkurat nå vil jeg bare gå å kjøpe meg verdens største kanelbolle. Helst det tilbudet hvor du får 4 stk :mynona:

Anonymkode: a4613...a65

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Ta deg et glass vann hver gang du får lyst på noe.

Anonymkode: 97291...b83

AnonymBruker
Skrevet
2 minutter siden, AnonymBruker skrev:

Ta deg et glass vann hver gang du får lyst på noe.

Anonymkode: 97291...b83

Har drukket 0.5l allerede, men får ikke stoppet matlysten :/ Egentlig så er det ikke vekten jeg er bekymret for. Da jeg er tynn, men mer at jeg er litt sånn "oi hva er det som skjer" ? Og om det er normalt da jeg har hørt at de som går på pillen ikke nødvendigvis opplever disse symptomene. Og har heller ikke opplevd det selv før nå.

TS

Anonymkode: a4613...a65

AnonymBruker
Skrevet

Vektøkning skjer oftest når man starter på pillen og det er da snakk om 2-3 kg. Vet ikke hvorfor du plutselig får økt matlyst..Kan du være gravid?

Anonymkode: 0a6f8...607

AnonymBruker
Skrevet
Akkurat nå, AnonymBruker skrev:

Vektøkning skjer oftest når man starter på pillen og det er da snakk om 2-3 kg. Vet ikke hvorfor du plutselig får økt matlyst..Kan du være gravid?

Anonymkode: 0a6f8...607

Ja fikk egentlig ingen bivirkninger ved start av pillen. Men tror ikke jeg er gravid eller jeg håper ikke det :/ Da jeg er ganske streng når det kommer til å ta pillen til rette tid/samme tid hver dag selv om pillen ikke er 100% sikker.

Pluss burde jeg ikke da merket symptomer før dagen jeg skal få mensen? Kanskje en tilfeldighet. Men har tenkt tanken, men tviler da dette kom litt sånn "akutt". Stod opp i dag og alt var snudd opp ned. Litt små bekymret, men håper det går seg til i morgen eller når menstruasjonen er over :/ 

TS  

Anonymkode: a4613...a65

Skrevet

Det er normalt med både vektøkning (vannvekt) og økt matlyst når mensen er på vei. Ikke noe å bekymre seg for. Vanlig selv om man går på pillen.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...