Gjest Anonymous Skrevet 13. desember 2004 #1 Skrevet 13. desember 2004 Hva slags ingredienser skal være bakpå GODE shampoer og balsamer? Lurer litt for det hadde vært gøy å vite om jeg tar gode eller dårlige ting i håret mitt. Vet dere om noe som er viktig å legge merke til e.l? Hva skal være der og hva skal ikke være der?
Gjest Gjesta Skrevet 13. desember 2004 #2 Skrevet 13. desember 2004 Innholdsdeklarasjoner er skrevet på den måten at det som produktet inneholder mest av, står først i listen. Generelt bør du unngå shampoer der det står sodium lauryl sulphate (ikke sodium laureth sulphate, det er OK, for mildere) på listen; det er en ingrediens som får ting til å skumme, men er kraftig uttørkende. I tillegg er det kanskje lurt å unngå shampoer med for mye silikoner (dvs langt oppe på listen), stoffer som dimethicone, amodimethicone, trimethicone, cyclomethicone( silikoner slutter stort sett på -cone), og cyclopentasiloxane. Disse stoffene gir glans og kambarhet, men kan lagre seg opp i håret slik at pleiestoffer ikke trenger inn, og det kan bli tørt og sprøtt. Personlig synes jeg det går greit med LITT silikon, så lenge det står mot slutten av lista, og jeg bruker en renseshampo innimellom.
Gjest Anonymous Skrevet 13. desember 2004 #3 Skrevet 13. desember 2004 takk du :D da er det bare å finne frem shampoflaskene og lese litt
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå