Gjest Anonymous Skrevet 11. desember 2004 #1 Skrevet 11. desember 2004 Hvordan bruker dere ordet "elske" vs "sex"? Har "å elske" større betydning enn "å ha sex"? For meg har det det. Eller spiller det ingen rolle for dere hva betegnelse dere bruker? Jeg kunne aldri sagt jeg skulle elske med en jeg ikke var forelsket i, ikke var kjæreste med o.l. Klarer knapt nok bruke betegnelsen å elske i det hele tatt, føler meg mer komfortabel med å si jeg vil ha sex. Jeg har en elsker. Han bruker ofte "elske" når han snakker om noe vi har gjort, eller når han vil elske med meg i fremtiden. Litt rart synes jeg.
@riel Skrevet 11. desember 2004 #2 Skrevet 11. desember 2004 Jeg syns det er litt rart å bruke ordet "å elske". Syns det er litt merkelig. Er noe helt annet på engelsk "make love", men det tror jeg er forde det er mer allmennt brukt der enn vår variant "elske". Bruker ligge med eller ha sex med.
Champagne Skrevet 11. desember 2004 #3 Skrevet 11. desember 2004 Min ex sa alltid at vi elsket, og jeg syntes det var litt rart og uvant. Men etter ei stund ble jeg vant til det og nå ser jeg på sex som den litt rå og dyriske typen samleie, mens å elske gjør man når det er mer følelser inne i bildet, og man ser hverandre dypt inn i øynene og alt bare er vakkert og deilig *Sukk*
Kevin Skrevet 11. desember 2004 #4 Skrevet 11. desember 2004 Enig med Champagne. Akkurat samme oppfatningen av ordet har jeg og.
Arkana Skrevet 11. desember 2004 #5 Skrevet 11. desember 2004 Noen ganger sier vi "elske" og noen ganger sier vi "å ha sex", det kommer helt an på.
Gjest Anonymous Skrevet 11. desember 2004 #7 Skrevet 11. desember 2004 Jeg synes å elske eller å ha sex høres så formelt ut, (om man kan bruke det ordet om den slags aktiviteter) Har jeg lyst på å få meg noe spør jeg kjæresten om vi skal pule ev. om han vil kose litt.
Arkana Skrevet 11. desember 2004 #8 Skrevet 11. desember 2004 Jeg synes å elske eller å ha sex høres så formelt ut' date=' (om man kan bruke det ordet om den slags aktiviteter) Har jeg lyst på å få meg noe spør jeg kjæresten om vi skal pule ev. om han vil kose litt.[/quote'] Pule høres helt teit ut for meg, det er et ord jeg ikke bruker i noen sammenheng og som jeg føler overhodet ikke beskriver det sex med en man elsker betyr for meg. Jeg hadde nok ledd meg ihjel og mistet all lyst om samboeren min hadde sagt "skal vi pule?" til meg. Synes det er et barnslig ord. Å ha sex høres kanskje litt formelt ut, men vi er vant til å si det. Elske er ikke formelt i det hele tatt, for meg i allefall, det sier noe om følelsene som ligger bak.
kjellebassen Skrevet 11. desember 2004 #9 Skrevet 11. desember 2004 Jeg synes å elske eller å ha sex høres så formelt ut' date=' (om man kan bruke det ordet om den slags aktiviteter) Har jeg lyst på å få meg noe spør jeg kjæresten om vi skal pule ev. om han vil kose litt.[/quote'] :enig_animasjon:
Pinocchio Skrevet 11. desember 2004 #10 Skrevet 11. desember 2004 Hvis noen hadde spurt meg om jeg ville pule, hadde jeg uansett takket pent nei. Hvis en dame har lyst til å elske med meg er det langt mer forlokkende enn om hun bare har lyst til å ligge med meg.. Ord.. Ord betyr mye. (Mer når man er singel naturligvis. Da har man bare nåtid å smake på. Da betyr ord nesten alt..)
Gjest Anonymous Skrevet 11. desember 2004 #11 Skrevet 11. desember 2004 Å pule høres kanskje litt barnslig ut, men når jeg bruker det er det i en litt fleipete tone. Vanligvis sier jeg ingenting, men kaster meg over han. Jeg på min side hadde nok ledd om han hadde spurt meg om vi skulle elske. Blir så pompøst. Jeg tror jeg setter en knapp på kroppspråket i slike situasjoner jeg.
Gjest Pet Skrevet 11. desember 2004 #12 Skrevet 11. desember 2004 Sambo sier to shag. Så jeg har begynt å si å shaggge. Skal vi shagge? Høres mye bedre ut enn pule og knulle. Det hender jeg sier å elske også.
Gjest Anonymous Skrevet 11. desember 2004 #13 Skrevet 11. desember 2004 Jeg sier pule til kjæresten min, jeg. Sa ikke det i begynnelsen, og ville nok heller ikke brukt det ordet om jeg snakket med en partner jeg kjente mindre godt. Det er et vulgært ord, men kjæresten og jeg har et fint, normalt, avslappet forhold til det der nå. Sier aldri at vi elsker, det har kanskje litt med dialekt og tone ellers å gjøre (men sier at vi elsker hverandre, da). Ellers sier vi å ha sex eller kos eller noe so passer for anledninga. Hadde en eks/elsker som gjerne sa "elske", og fordi vi aldri ble helt fortrolige virket det litt formelt og ukomfortabelt på en måte. Men alvorlig også, og det synes jeg var en bra ting i akkurat det forholdet. Hadde en "uformell elsker" sagt pule til meg ville jeg nok følt at det hele var nokså ehh... kroppslig. Jeg ville heller aldri bedt en fyr bli med meg hjem for å pule - men kanskje heller ikke "vil du bli med hjem og elske?" når jeg tenker meg om...
Champagne Skrevet 11. desember 2004 #14 Skrevet 11. desember 2004 En annen ex av meg sa alltid "skal vi beise litt" Det har jeg hverken hørt før eller siden. Kjært barn har mange navn
Mamma1 Skrevet 12. desember 2004 #15 Skrevet 12. desember 2004 Min ex sa alltid at vi elsket, og jeg syntes det var litt rart og uvant. Men etter ei stund ble jeg vant til det og nå ser jeg på sex som den litt rå og dyriske typen samleie, mens å elske gjør man når det er mer følelser inne i bildet, og man ser hverandre dypt inn i øynene og alt bare er vakkert og deilig *Sukk* Jepp.
aline Skrevet 13. desember 2004 #16 Skrevet 13. desember 2004 ... sex som den litt rå og dyriske typen samleie, mens å elske gjør man når det er mer følelser inne i bildet, og man ser hverandre dypt inn i øynene og alt bare er vakkert og deilig *Sukk* jupp!
Suzy Skrevet 13. desember 2004 #17 Skrevet 13. desember 2004 jupp! Enig igrunnen - og resten er å knulle
Femme;) Skrevet 14. desember 2004 #19 Skrevet 14. desember 2004 Det beste jeg vet er kvelder når kjæresten min kommer bort til meg uansett hva jeg gjør og begynner å kose. Når han i tillegg hvisker i øret mitt: "Skal vi elske, kjære?", smelter jeg bare helt I'm a sucker for words
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå