Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei! Er det noen av dere som har startet på utdanningen et sted.. Eks Trondheim.. For å så fullføre i Oslo? :) Evt annen plass. Hvordan opplevde dere å komme inn i en gjeng som allerede var samkjørt? Fikk dere bekjente i den "nye" klassen eller ikke?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ja. Jeg tok de tre første årene i Trondheim, og det fjerde året i Elverum, (og det femte året nettbasert ved UiO og HiVolda). Det var overhode ikke problematisk, men dette var den gamle allmennlærerutdannelsen, og da var det litt mer sånn at det to første året var ganske like for alle, mens de tre siste så valgte man kun fordypningsfag, og da ble klassene oppløst sånn at det ble nye miljø i de nye fagklassene uansett. 

Anonymkode: 521d6...8b4

Skrevet

Takk for svar! Noen fler? 

Skrevet

Jeg fikk begynte på lærerutdanningen i Tromsø. Tok ett år permisjon fra jul første året da jeg fikk barn. Søkte så overflytting til ett annet sted året etter. Var helt uproblematisk. Ble tatt veldig godt i mot i den nye klassen. Men så hadde jo ikke den nye klassen vært sammen så veldig lenge da jeg kom heller.

Anonymkode: dd486...b84

Skrevet

Hvordan synes du det var i Tromsø? Vurderer Tromsø, Trondheim eller Oslo. :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...