Gå til innhold

Regne om vekt på våt "kjøttdeig" til tørrvekt?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg glemte å veie sojakjøttdeig før jeg skulle spise det (holder på med et styrkeprogram og skal telle macroer). Men nå har jeg bare våtvekta, som jo får det til å se ut som ekstremt mye mer mat enn det er. Det var denne "kjøttdeigen": http://vantastic-foods.com/en/produkt/269/soja_granulat_500g/

Jeg har veid opp 177gram med ferdigblanda sojakjøttdeig, som da er veldig tungt, så klart, ettersom det består av mye vann. Hvordan kan jeg bruke næringsinnholdsinformasjonen til å regne ut innholdet (og få det riktig i myfitnesspal)? Har ikke mer igjen av den tørre, så kan ikke måle opp den heller. Noen som er flinke med tall som kan hjelpe meg?

Anonymkode: f3fc9...c5c

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Ferdig soyakjøtt veier 2-3 ganger mer enn tørr soya. Det står inne på nettsiden.

177 / 3 = 59

177 / 2 = 88,5

Det vil si at du har brukt mellom 59 og 88,5 gram tørt soyakjøtt, men det er vanskelig å si nøyaktig hvor mye vann soyaen har trekt til seg uten å veie før og etter.

Endret av penny_

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...