Barcelonaandme Skrevet 2. februar 2017 #1 Skrevet 2. februar 2017 Bare jeg som reagerer på hvor vanlig det har blitt å bruke ord som "guilt" (=skyld) og "cheat" (utro) i sammenheng med mat, oppskrifter, kosthold osv. Skjønner ikke poenget med å skam-gjøre, kriminalisere å spise mat. Da er det bedre å si "Sunt brød", enn "Gultfree loff".
AnonymBruker Skrevet 2. februar 2017 #2 Skrevet 2. februar 2017 Anglofisering brer mer og mer om seg. Det er nok en naturlig utvikling, selv om det ergrer meg å se det overalt. Anonymkode: c14d9...b5c
Barcelonaandme Skrevet 2. februar 2017 Forfatter #3 Skrevet 2. februar 2017 Det også! Men jeg tenkte mer på at man bruker begreper knyttet til skam, som om man bør skamme seg for å spise normal mat.
AnonymBruker Skrevet 2. februar 2017 #4 Skrevet 2. februar 2017 Det har jeg aldri sett.. hvor ser dere dette? Anonymkode: 858ff...870
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå