fredagfebruar Skrevet 26. januar 2017 #1 Skrevet 26. januar 2017 Beklager om ikke dette er riktig emne. Jeg bor på hybel, og har nettopp måttet flytte fra et rom til et annet. Jeg merker at rommet er veldig gammel, og regner med at hvitevarene også er det, men kjøleskapet som står her bråker så mye at jeg ikke får sove om natta! Det kom jo lyder fra det andre også, men det var en sånn mørk during som var lett å ignorere. Dette både durer og knirker så høyt og ofte at jeg blir helt gal. Er det noe man kan gjøre med det? Sikkert vanskelig å si uten å høre det, men kanskje det finnes noe triks jeg kan prøve? Hjelp ville reddet livet mitt!
ekkoet Skrevet 26. januar 2017 #2 Skrevet 26. januar 2017 Det er en kompressor som går og skaper vibrasjonene. Ting som kan gjøre at det bråker er for eksempel at det ikke står beint, men mye sannsynlig bråker nok ditt fordi det er gammelt. Noen ganger gjør vibrasjonene at ting som ikke skal være i kontakt dirrer mot hverandre, da kan du ved å legge hånden på stoppe dette. Dersom du ser at det blir stillere vedå dytte på ting kan du kile noe inni som holder ting på plass, men pass på at du ikke putter noe brennbart inni et varmt sted. Jeg hater kjøleskap som bråker selv. I det ytterste ville jeg vurdert å flytte eller å kjøpe inn eget kjøleskap. Hør evt. med huseier om det er mulighet for å få inn et nytt skap, evt om det er verdt det for deg så kan du bidra for å gjøre utgiften mindre. Hadde det vært meg så hadde jeg gladelig betalt 100kr mnd ekstra for å bo uten et slikt skap. Men prøv å appellere til medmenneskeligheten først, det er jo litt feil at du skal betale for nytt skap.
fredagfebruar Skrevet 27. januar 2017 Forfatter #3 Skrevet 27. januar 2017 11 timer siden, ekkoet skrev: Det er en kompressor som går og skaper vibrasjonene. Ting som kan gjøre at det bråker er for eksempel at det ikke står beint, men mye sannsynlig bråker nok ditt fordi det er gammelt. Noen ganger gjør vibrasjonene at ting som ikke skal være i kontakt dirrer mot hverandre, da kan du ved å legge hånden på stoppe dette. Dersom du ser at det blir stillere vedå dytte på ting kan du kile noe inni som holder ting på plass, men pass på at du ikke putter noe brennbart inni et varmt sted. Jeg hater kjøleskap som bråker selv. I det ytterste ville jeg vurdert å flytte eller å kjøpe inn eget kjøleskap. Hør evt. med huseier om det er mulighet for å få inn et nytt skap, evt om det er verdt det for deg så kan du bidra for å gjøre utgiften mindre. Hadde det vært meg så hadde jeg gladelig betalt 100kr mnd ekstra for å bo uten et slikt skap. Men prøv å appellere til medmenneskeligheten først, det er jo litt feil at du skal betale for nytt skap. Takk for svar! Det er et sånt hybelkjøkken, altså kjøleskap, kokeplater, vask, og benk i ett, så det blir både vanskelig og dyrt å skulle bytte det ut. Jeg vet ikke helt hvor jeg evt skulle lagt noe, jeg er litt redd for å gjøre noe galt. Så kanskje jeg bare bør få noen andre til å kikke på det. Takk igjen for svar uansett!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå