Gå til innhold

Amatørkor i Oslo?


Gjest anonym

Anbefalte innlegg

Gjest Korjenta

Har lyst til å begynne i kor. Er ny i Oslo og vil gjerne bli kjent med nye mennesker, og siden jeg liker å synge, må jo et kor være tingen! Så da lurer jeg på om det er noen som er med i/vet om et kor som kunne passe for meg?

Det må være av type amatørkor (uten opptaksprøve!). Jeg liker egentlig litt gospelaktige kor, men da jeg ikke er personlig kristen, blir det kanskje litt feil med et kristent kor? Kanskje det finnes andre kor som synger sanger med litt fart i? Noen som vet om noe?

Jeg er forresten midt i 20-årene, og ikke student (så studentkor er vel utelukket).

Har lett litt på internett, men det er ikke så lett å orientere seg i korjungelen der ute! :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fortsetter under...

Hei, på korforbundet sine sider finner du mange Oslokor. det er også linker til endel hjemmesider.

Nå i desember har mange av korene konserter - det er smart å prøve å få med seg noen av disse for å høre omtrent hvilket nivå de er på og hvilken type musikk de synger.

Link til koroversikt for Oslo-Akershus krets av korforbundet finner du her.

Lykke til!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ikke for å skuffe deg, men jeg tror du må ganske langt ned i nivå, selv for amatørkor, for å finne et kor uten opptaksprøve. Jeg vet ikke om noen og jeg kjenner til mange kor.

Ellers er det et godt tips å ta en tur på konserter og høre på litt forskjellig for å finne ut hva du vil.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...