Nieida Skrevet 3. desember 2004 #1 Skrevet 3. desember 2004 Hvordan skal jeg beskytte såret til pusen min etter sterilisering. Mener dyrlegen sa at vi måtte klippe opp en nylonstrømpe og træ den over maven hennes. Det gjorde vi men hun tar den av seg. Poenget er at hun ikke skal klore seg på såret. Hva når hun slikker såret. Hva skal jeg gjøre? Hvordan beskytte såret hennes?
Gjest miau Skrevet 4. desember 2004 #2 Skrevet 4. desember 2004 Jeg brukte sånn lampeskjerm på pusen min. Ikke noe annent, hun klorte det ikke opp heller.
Kantalopa Skrevet 5. desember 2004 #3 Skrevet 5. desember 2004 Hvordan skal jeg beskytte såret til pusen min etter sterilisering. Mener dyrlegen sa at vi måtte klippe opp en nylonstrømpe og træ den over maven hennes. Det gjorde vi men hun tar den av seg. Poenget er at hun ikke skal klore seg på såret. Hva når hun slikker såret. Hva skal jeg gjøre? Hvordan beskytte såret hennes? Lampeskjerm som er nevnt her fungerer veldig bra. Om du kan få tak i det, kan du også prøve en slik "body" som katten min har på seg på bildet her: http://www.mendels.no/ymsepics/MoteIdun.jpg De er å få kjøpt hos endel veterinærer. -Bente
Gjest Trulselinemor Skrevet 5. desember 2004 #4 Skrevet 5. desember 2004 Jeg brukte sånn lampeskjerm på pusen min. Ikke noe annent, hun klorte det ikke opp heller. Det samme gjorde vi. Det var ikke noe problem.
Gjest Teletubbien Skrevet 5. desember 2004 #5 Skrevet 5. desember 2004 Men Nieida, fikk dere ikke med lampeskjerm hos veterinæren :o :evil: Så dårlig gjort, jeg fikk med når min katt ble sterilisert - og jeg forstod det som om det var vanlig takst. Hadde du bodd i nærheten skulle du gjerne fått en hos meg, for jeg har en liggende. Det kommer jo til å bli så kronglete for dere til natten når hun vil slikke og dere vil sove Du må nesten bare prøve å finne noe som kanskje er litt strammere enn en strømpe og som sitter bedre fast, armen på en barnegenser, eller en strømpebuksefot eller et eller annet. Kjempelusent gjort at dere ikke fikk med sånn skjerm altså :-? Ring til veterinæren i morgen og si at dette ikke fungerer og at dere nesten må få en sånn skjerm................
Felicia Femina Skrevet 5. desember 2004 #6 Skrevet 5. desember 2004 Ring veterinæren og be om smertestillende. Da slipper du gjerne lampeskjerm eller annen beskyttelse av såret i det hele tatt. Katten lar ofte såret være helt i fred når den er smertefri.
Gjest Ms Chanandler Bong Skrevet 6. desember 2004 #7 Skrevet 6. desember 2004 Fikk med lampeskjerm til min pus og. Hun ville stadig undersøke hvorfor i svarte magen hennes var full av broderier, så det er nok en ide å beskytte såret ja. Kanskje de har slike skjermer på dyrebutikker?
Gjest Ms Chanandler Bong Skrevet 6. desember 2004 #8 Skrevet 6. desember 2004 Om du kan få tak i det, kan du også prøve en slik "body" som katten min har på seg på bildet her: http://www.mendels.no/ymsepics/MoteIdun.jpg De er å få kjøpt hos endel veterinærer. -Bente
Elle Melle Skrevet 6. desember 2004 #9 Skrevet 6. desember 2004 Men hvorfor i alle dager fikk dere ikke skjerm da? Tåpelig. Klart en nyoperert pus skal ha skjerm! Dra tilbake med henne og få en.
Kantalopa Skrevet 7. desember 2004 #10 Skrevet 7. desember 2004 Ser det bare sånn ut, eller er pusen din svæææært misfornøyd på bildet? Men hvordan gjorde dere det når pus måtte på do? Hun var ikke superfornøyd, men ser ganske furten og rampete ut også til vanlig Det er åpning bak, så det er ikke noe problem å gå på do. Jeg foretrekker body fremfor "lampeskjerm" når jeg kan fordi katter med skjerm ofte blir veldig passive. -Bente
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå