Gå til innhold

Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Hei. Jeg studerer i en større studieby, og jeg har det siste halvåret kjent at jeg er ganske ferdig og sliten av livet jeg lever.  Jeg har alltid vært redd for tanken på utveksling langt vekk fra venner og familie, og har derfor ikke vurdert dette seriøst det siste året. 

Nå er det slutt med min samboer, jeg er utbrent og mitt ønske om å studere er egentlig lik null. Jeg angrer utrolig mye på at jeg ikke bare søkte meg til utlandet for å studere et halvt eller helt år på utveksling. Jeg trenger ny input. 

Jeg har vurdert å sette meg på et fly, dra et nytt sted, finne meg en jobb - bare komme meg litt vekk fra livet jeg lever nå. Få en liten pause. Dette er jo selvfølgelig veldig risikabelt, da jeg ikke er garantert en jobb, et sted å bo eller noe å overleve på.

Finnes det en organisasjon jeg kan dra på utveksling gjennom nå i siste liten? Universitetet jeg studerer ved har veldig gode ordninger med andre skoler og land, men jeg regner med dette ikke er mulig nå såpass sent for det kommende semesteret.

Håper noen vet om noen gode løsninger. Hilsen student 23 år som ikke ser noe lys i enden av tunellen akkurat nå. 

Anonymkode: 775d6...4f1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...