Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Er det mulig å bytte studiested etter 1 år? I så fall, må jeg søke som vanlig med karakterene fra videregående eller kan jeg søke direkte om å få bli overført?

Anonymkode: a1798...c17

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg bør sikkert nevne at jeg går juss i Tromsø, og vil flytte til et større studiested.

ts

Anonymkode: a1798...c17

Skrevet

Vet ikke hvordan det er på jussen, men på "mitt" studium må du søke gjennom samordna opptak, og så be om fritak for de fagene du har for å flyttes til riktig årsenhet dersom det er plass. Det enkleste er nok å sende mail til studiekontoret dit du vil flytte og spørre om kriteriene, evt sjekke nettsiden om det står noe der. 

Anonymkode: 56b26...0c2

Skrevet

Du kan se om det er mulig med intern overflytting. Da tar du direkte kontakt med studiestedet. Hvis ikke må du søke gjennom samordna og søke om fritak fra diverse fag. 

Anonymkode: eab10...1f6

Skrevet

Tror både Oslo og Bergen har krav om at du må ha fullført andre studieår før du eventuelt får byttet. 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...