Gjest Sanne__ Skrevet 2. september 2016 #1 Skrevet 2. september 2016 Har en paprikaplante som blomstrer men ikke varmt nok ute til at den vil utvikle seg videre. Hvis jeg tar den inn vil det bli noe utav den evt med kunstig lys ? Jeg har et lyst solrikt vindu og hvis jeg hadde satt den der- erfaringer?
Gjest Raindrops Skrevet 2. september 2016 #2 Skrevet 2. september 2016 Jeg har god erfaring med grønnsaksplanter i vinduskarmen, men jeg gir dem også kunstig lys da jeg har lite sol på den siden.
Gjest Sanne__ Skrevet 2. september 2016 #3 Skrevet 2. september 2016 5 timer siden, Raindrops skrev: Jeg har god erfaring med grønnsaksplanter i vinduskarmen, men jeg gir dem også kunstig lys da jeg har lite sol på den siden. Dyrker du dem året rundt og hvilken temperatur og luftfuktighet har du. De vil kanskje ikke trives etterhvert når jeg begynner med vedfyring eller?
Juniper Skrevet 3. september 2016 #4 Skrevet 3. september 2016 Paprika tåler tørr stueluft nokså bra. Vanlig stuetemperatur fungerer, ideelt vil de ha det varmere men da trenger de mer lys og næring også.
AnonymBruker Skrevet 3. september 2016 #5 Skrevet 3. september 2016 Sesongen er jo litt feil nå, men den vil ha det bedre inne enn ute. Jeg ville ikke hatt den i vinduskarmen selv av den enkle grunn at de blir ganske store, og jeg vil gjerne ha litt dagslys, jeg og. Anonymkode: 45a16...e02
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå