Søgni Skrevet 14. august 2016 #1 Skrevet 14. august 2016 (endret) Tidligere, så lenge jeg kan har jeg kan huske, har jeg hatt sunt hår, som i perioder har vært mye fett, av hormonelle årsaker. Nå har dette slått helt om, og jeg opplever at håret mitt har blitt veldig tørt. Denne forandringen har kommet i løpet av det siste året eller så, og jeg har opplevelsen at det har blitt gradvis verre. Frisøren kommenterte også at jeg har ekstremt tørt hår i sommer, og jeg har aldri opplevd noe annet enn at frisører har kommentert at håret mitt ser sunt ut før. Nå ser det ut som en høysåte,det bruser seg og det stikker ut masse småhår overalt. Det har fått egenskapen at det blir veldig fort slitt også. Jeg lar alltid håret lufttørke, bruker nesten aldri varmebehandling, og jeg farger det ikke, og utsetter det ikke for annen kjemisk behandling. Jeg vasker håret to-tre ganger i uka, før kunne jeg vaske det daglig uten at det ble tørt. Jeg har nylig kjøpt meg Redken All Soft sjampo og en fuktkur fra Joico K-Pak,jeg opplever at disse bedrer det litt, men fortsatt er det ille. Hodebunnen min er fin, forresten. Er det noen som har tips, enten til produkter, eller ting jeg kan gjøre/unngå å gjøre, som jeg ikke har tenkt på selv? Dere med tørt hår, hva gjør dere for at det skal bli bedre? Som nevnt er dette en ganske ny problemstilling for meg, så jeg mangler erfaring selv. Endret 14. august 2016 av Søgni
Gjest Scorpio_ Skrevet 14. august 2016 #2 Skrevet 14. august 2016 Bruker du ikke balsam? Du kan jo prøve å sove med kokosolje i håret flere netter og se om det hjelper?
Gjest Mibella Skrevet 14. august 2016 #3 Skrevet 14. august 2016 (endret) Balsam eller kur ved hver vask. Jeg kurer så og si ved hver eneste vask siden jeg også er plaget med tørt og/eller brusete hår uten slike produkter. Jeg har prøvd Joico shampo og balsam og de synes jeg ikke var så bra for mitt hår, så det kan hende du trenger en annen kur. Jeg har fire kurer jeg bytter på og de er: Vanlig butikk produkt: el vital color VIVE kur i Rød boks (bruker også shampo og balsam i dette merket til vanlig) Tigi catwalk fashionista brunette mask (lukter karamell) Wella SP Luxeoil keratin restore mask Redken all soft maske, brun/gull boks. Wella og Redken er gullprodukter om du har hele serien, shampo, balsam og kur. Endret 14. august 2016 av Mibella
AnonymBruker Skrevet 15. august 2016 #4 Skrevet 15. august 2016 Jeg fikk Kevin Murphy fuktighets shampo og balsam til bursdagen min og håret er som natt og dag fra før jeg begynte og bruke de! De er dyre, men de varer lenge. Jeg har hatt tørt og slitt hår i mange år pga mye farging/bleking, men denne gjorde underverker på mitt hår hvertfall Anonymkode: 89f06...f44
Søgni Skrevet 15. august 2016 Forfatter #5 Skrevet 15. august 2016 19 timer siden, Scorpio_ skrev: Bruker du ikke balsam? Du kan jo prøve å sove med kokosolje i håret flere netter og se om det hjelper? Jo, bruker den fuktkuren etter hver vask, det burde jeg presisert. Noen ganger bruker jeg den som balsam, dvs, jeg lar den ikke virke de 5 minuttene. Med kun sjampo hadde det ikke sett ut, frykter jeg. Kokosolje har jeg faktisk i skapet, det er verdt et forsøk, ja! Er i sånn "håret mitt er jo normalt/fett og pleier å bli tungt og stygt av olje"-modus enda, men det tviler jeg på at skjer nå, for å si det sånn. 19 timer siden, Mibella skrev: Balsam eller kur ved hver vask. Jeg kurer så og si ved hver eneste vask siden jeg også er plaget med tørt og/eller brusete hår uten slike produkter. Jeg har prøvd Joico shampo og balsam og de synes jeg ikke var så bra for mitt hår, så det kan hende du trenger en annen kur. Jeg har fire kurer jeg bytter på og de er: Vanlig butikk produkt: el vital color VIVE kur i Rød boks (bruker også shampo og balsam i dette merket til vanlig) Tigi catwalk fashionista brunette mask (lukter karamell) Wella SP Luxeoil keratin restore mask Redken all soft maske, brun/gull boks. Wella og Redken er gullprodukter om du har hele serien, shampo, balsam og kur. 11 timer siden, AnonymBruker skrev: Jeg fikk Kevin Murphy fuktighets shampo og balsam til bursdagen min og håret er som natt og dag fra før jeg begynte og bruke de! De er dyre, men de varer lenge. Jeg har hatt tørt og slitt hår i mange år pga mye farging/bleking, men denne gjorde underverker på mitt hår hvertfall Anonymkode: 89f06...f44 Takk for tips! Noterer ned alle produkttips her! Det er jo så utrolig individuelt hva som fungerer for folk, så det spørs om jeg bare må prøve meg frem. Skal begynne å kure etter hver vask, i hvert fall. @Mibella Om du fortsatt har brusete hår til tross for kuringen, bruker du noen stylingprodukter for å "kamuflere" det?
Gjest Mibella Skrevet 15. august 2016 #6 Skrevet 15. august 2016 Nei håret holder seg fint så lenge det bare lufttørker så bruker ingen andre produkter, men du kan prøve saltvannsspray for å samle håret litt og for en naturlig look, men ikke bruk den hver dag for det kan slite på håret.
Gjest Ludolek Skrevet 15. august 2016 #7 Skrevet 15. august 2016 Hadde sånn hår en periode, og fikk litt hjelp i den elixiroljen til Kerastase. Kokosolje blir nokså overdose om man ikke naturlig har tørt tykt hår av typen frizzy. Har og hørt mye bra om balsamen til Pureology, hydrate. Har ikke prøvd den selv, men om vinteren kjører jeg Kerastaseprodukter i den serien før totalt ødelagt hår. Jeg synes personlig Redken og Wella er ordentlig crap.
AnonymBruker Skrevet 15. august 2016 #9 Skrevet 15. august 2016 Har tidligere hatt veldig god erfaring med Nioxin Intensive treatment. Hadde kjempe tørt hår en periode, og denne hjalp veldig. Brukte den etter shampoo, lot den virke noen minutter, skylte ut og brukte balsam. Hjalp veldig på håret. Anonymkode: b139e...212
AnonymBruker Skrevet 15. august 2016 #10 Skrevet 15. august 2016 Redken extreme proteinkur-du går aldri tilbake til annet. Anonymkode: 9e2eb...838
Eplemos Skrevet 16. august 2016 #11 Skrevet 16. august 2016 Gå til legen og ta blodprøver. Kan hende du mangler noe, D-vitamin, jern eller B-vitamin..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå