@lfa Skrevet 11. november 2004 #1 Skrevet 11. november 2004 I går fikk vi det nye familiemedlemmet vårt. Hun er en gammel Rottweilerdame som er kjempesnill og kosete. Nå har vi 14 dager prøvetid, men fortsetter det like bra, så blir det jo livstid. Hun er utrolig snill. Jeg har falt pladask og er sååå glad for at hun endelig er vår.
Gjest Ethereal Skrevet 11. november 2004 #2 Skrevet 11. november 2004 Hun var nydelig, da! Er hun omplasseringshund?
Midnattsol Skrevet 11. november 2004 #3 Skrevet 11. november 2004 Så fin! Gratulerer med et nytt medlem i familien.
Gjest Lea Skrevet 11. november 2004 #6 Skrevet 11. november 2004 Kjempesøt! Ligner veldig på min Rottweiler-damer er verdens beste kosehunder.
@lfa Skrevet 11. november 2004 Forfatter #7 Skrevet 11. november 2004 Hun er omplassert til oss, ja. Er ikke så glad i katter og når gamle matmor driver med rasekatter, ble det ikke så enkelt. Gammel dame (9 år), bedagelig og lydig. Noen av naboene er litt skeptiske til rasen, men det er mye mer sinne i meg enn i denne hunden.
Hu i Svingen Skrevet 12. november 2004 #8 Skrevet 12. november 2004 Sååååå fin!!! :-) Gratulerer masse! Og det finnes da ikke noe søtere og snillere enn en liten rottisdame??? Min har i alle fall omvendt en hel haug med skeptikere
Ylajali Skrevet 12. november 2004 #9 Skrevet 12. november 2004 Gratulerer! Rottweilere er herlige hunder!
@lfa Skrevet 12. november 2004 Forfatter #10 Skrevet 12. november 2004 Og det finnes da ikke noe søtere og snillere enn en liten rottisdame??? Min har i alle fall omvendt en hel haug med skeptikere Kan ikke forestille meg noe som er søtere og snillere akkurat nå i alle fall. Til og med svigermor som ikke er så veldig fortrolig med hunder, måtte bort og klappe i dag. Men liten kan man vel egentlig ikke kalle henne. Stor dame dette her.
Hu i Svingen Skrevet 14. november 2004 #11 Skrevet 14. november 2004 Fortell hvordan det går etter hvert?
@lfa Skrevet 22. november 2004 Forfatter #13 Skrevet 22. november 2004 Fortell hvordan det går etter hvert? Det går kjempebra. "Gamla" elsker å gå tur, men er litt dårlig trent, så det blir ikke så lange turene. Nå har vi hatt noen dager med snø og da har hun nesten gått i barndommen igjen. Er kanskje litt preget av å være omplassert for hun følger etter meg så og si overalt. :-) Fortsatt kosehund, like treg om morgenen som meg og veldig glad i mat. Eneste "minuset" er at alle fisene hun slipper, stinker pyton.
Ella Skrevet 22. november 2004 #14 Skrevet 22. november 2004 Gratulerer så mye med hund! Og genialt med hunder som liker å sove litt lenge om morgenen Hilsen Ella
Hu i Svingen Skrevet 23. november 2004 #15 Skrevet 23. november 2004 Fint å høre at det går bra! :-) Er kanskje litt preget av å være omplassert for hun følger etter meg så og si overalt. :-) Det gjorde min omplasseringshund også! Bruk masse tid med henne, og det går seg til etter hvert! Rottisene er ofte glade i å sove lenge, og er rolige inne, og det er utrolig deilig!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå