AnonymBruker Skrevet 17. juli 2016 #1 Skrevet 17. juli 2016 Jeg er gravid. Jeg bor i Kristiansand og barnefaren i Trondheim. Har vi da delt økonomisk plikt for reiseutgiftene ved samvær annenhver helg eller uke? Anonymkode: 6214d...d17
applestories Skrevet 17. juli 2016 #2 Skrevet 17. juli 2016 Er det barnet som skal sendes frem og tilbake? Dersom han skal betale bidrag skal utgifter til reise for dere voksne deles på og holdes utenfor bidraget. Jeg vet ikke, men jeg antar at dersom det er barnet som reiser så blir reglene de samme.
AnonymBruker Skrevet 17. juli 2016 #3 Skrevet 17. juli 2016 3 minutter siden, applestories skrev: Er det barnet som skal sendes frem og tilbake? Dersom han skal betale bidrag skal utgifter til reise for dere voksne deles på og holdes utenfor bidraget. Jeg vet ikke, men jeg antar at dersom det er barnet som reiser så blir reglene de samme. Ja, det gjelder jo barnet. Og han skal betale barnebidrag. Problemet er at jeg er student og har derfor ikke så god råd enda. Anonymkode: 6214d...d17
applestories Skrevet 17. juli 2016 #4 Skrevet 17. juli 2016 Dersom det er NAV som skal fastsette bidrag bør du ta opp dette. Eller ringe dem i morgen og spørre - køen på familiespørsmål bruker ikke å være så veldig lang. Ringer ofte dit i forbindelse med jobb, så jeg vil anbefale å prøve det
AnonymBruker Skrevet 17. juli 2016 #5 Skrevet 17. juli 2016 1 minutt siden, applestories skrev: Dersom det er NAV som skal fastsette bidrag bør du ta opp dette. Eller ringe dem i morgen og spørre - køen på familiespørsmål bruker ikke å være så veldig lang. Ringer ofte dit i forbindelse med jobb, så jeg vil anbefale å prøve det Vi skal ordne med barnebidrag privat. Så da er det vel ikke aktuelt å ringe til NAV eller? Anonymkode: 6214d...d17
Forundret.. Skrevet 17. juli 2016 #6 Skrevet 17. juli 2016 Det jeg lurer på er hvordan dere skal ordne dette i lengden.. Hva med når barnet skal begynne i barnehage og på skole? Dere har vel da planer om å flytte nærmere hverandre?
applestories Skrevet 17. juli 2016 #7 Skrevet 17. juli 2016 8 minutter siden, AnonymBruker skrev: Vi skal ordne med barnebidrag privat. Så da er det vel ikke aktuelt å ringe til NAV eller? Anonymkode: 6214d...d17 Da er det jo opp til dere å bli enige om hvordan dere vil ordne det. Du kan jo ringe NAV og spør om hvordan det ville fungere dersom de skulle fastsatt bidrag, men dersom dere klarer å få det til privat er jo det enkleste løsning.
AnonymBruker Skrevet 17. juli 2016 #8 Skrevet 17. juli 2016 Hvis du bare er gravid er det jo lenge til det blir aktuelt å sende barnet?? Anonymkode: d015c...82f
Forundret.. Skrevet 17. juli 2016 #9 Skrevet 17. juli 2016 Vanligvis blir vel reiseutgifter delt på, den ene betaler utreise og den andre retur.
Biloba Skrevet 17. juli 2016 #10 Skrevet 17. juli 2016 Reiseutgifter deles etter samme brøk som bidraget. I starten skal ikke barnet reise til samvær, men far kan besøke barnet hos deg. Det tror jeg ikke du trenger å bidra til økonomisk, men hør med Nav. Hør også hvordan det blir når mor ikke er betalingsdyktig for særlig mye reiseutgifter.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå