Gå til innhold

Hvilke rettigheter til fri fra jobb?


Gjest anonym

Anbefalte innlegg

Gjest Anonymous

Min ex og jeg har datteren ca. 40/60 % deling.

Hvilke rettigheter har da far (som altså har henne 40 %) til å være hjemme med henne når hun er syk?

Må det i så fall falle på den dagen han har henne?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fortsetter under...

Gjest StoreSky

Ved delt barneomsorg har man 10 dager hver. Alemeforeldre 20 dager. Per kalender år. Det er slik det er formulert.

Tror dere kan velge hvilken dager dette tas ut på. Bruker man opp sine 10 dager på "den andres dager" er er jo det dumt men..opp til dere vil jeg tro.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har hovedomsorgen for jentene. Far har vanlig samvær. Men jeg har overført ti av mine dager til ham. Skrev et brev til Trygdekontoret med kopi til fars arbeidsgiver. Dermed kan han ta ut ti dager i årte på syke barn. Vi har aldri hatt behov for alle dagene noen av oss, men det er greit at han kan ta ut dager uten å tape økonomisk på det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest Anonymous
Jeg har hovedomsorgen for jentene. Far har vanlig samvær. Men jeg har overført ti av mine dager til ham. Skrev et brev til Trygdekontoret med kopi til fars arbeidsgiver. Dermed kan han ta ut ti dager i årte på syke barn. Vi har aldri hatt behov for alle dagene noen av oss' date=' men det er greit at han kan ta ut dager uten å tape økonomisk på det.[/quote']

Ah, går det an?!

Er hans arbeidsgiver nødt til å godta det?

Hans arbeidsgiver er nemlig veldig vanskelig når det gjelder fravær.

Hvis vi kan gjøre det slik blir vi begge veldig fornøyde!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...